Facebook Google+ Twitter

Ślązacy "prostują obraz" swojego regionu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 18:07

Już ponad 2 tysiące pocztówek za pośrednictwem serwisu ProstujemyObrazSlaska.pl wysłali internauci do swoich znajomych z innych województw.

"Brudny, szary, okropny" - tak postrzegany jest Górny Śląsk przez mieszkańców innych regionów. Badania przeprowadzone kilka lat temu wskazują jednoznacznie, że mieszkańcy innych województw utożsamiają Śląsk jedynie jako obszar przemysłowy.

Śląscy internauci nie zgadzają się z takim obrazem swojego regionu. By go zmienić przygotowali kilka tygodni temu prostą grę zręcznościową, której celem jest dosłowne wyprostowanie obrazu Śląska, a później przesłanie go w formie pocztówki do internautów z innych części Polski.

Partnerem szybko rozwijającego się projektu został Urząd Miasta Ruda Śląska, który ufundował wycieczkę po Śląsku dla dwóch osób wskazanych przez internautę, który wyśle najwięcej elektronicznych kartek.

Nagrodzeni zjadą m.in. do zabytkowego szybu kopalni Guido oraz pospacerują po jednym z największych parków miejskich w Europie - Parku w Chorzowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.