Facebook Google+ Twitter

Ślązakowcy znów szkodzą polskiej racji stanu

W wydanym ostatnio oświadczeniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej można przeczytać oburzające słowa m.in. nazywające deklarację o nieagresji, podpisaną przez Piłsudskiego z Niemcami w 1934 roku, paktem Hitler-Piłsudski.

http://bielskobiala.naszemiasto.pl/wydarzenia/8013,slascy-liderzy-oburzeni-postawa-liderow-zlns,id,t.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kamil Zarębski
  • Kamil Zarębski
  • 20.04.2011 22:42

omg, skoro ten pakt podpisał zarówno Adolf Hitler jak i Józef Piłsudski to czemu nie można nazwać go paktem Hitler - Piłsudski? Ludzie przestańcie się kierować w życiu emocjami!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2009 21:00

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. KODEKS KARNY Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Poza tym Polska to cyt. ,, dziwna kraj ,, Każdy łamie prawo. Nawet sędziowie TK, SN Bo inaczej się żyć nie da. Prawnicy sami najczęściej łamią te przepisy, których złamanie nie wywoła negatywnych konsekwencji dla innych (i dla nich) - chodzi tu o konsekwencje mniej lub bardziej "realne" a nie tylko represję prawną. Część przepisów łamią rozmyślnie, część nieumyślnie. A część łamią nie wiedząc nawet, że istnieją… :) Poza tym Śląsk od zarania dziejów był zawsze ogniskiem zapalnym :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2009 16:16

p.Kutz jest również przestępcą, słyszałem jego wypowiedzi chwalące komunizm i dawne czasy w PRL-u. Zgodnie z prawem polskim głoszenie propagandy komunistycznej i faszystowskiej jest karalne i tym prokuratura powinna się zajmować z urzędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ważnym głosem w dyskusji na temat Śląska jest ten tekst:
http://www.redakcja.pl/Tekst/Polityka-Polska/532184,Gruba---slaska-racja-stanu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę. Dziękuję pani Stefanio. Nie wiedziałem. To jest naprawdę szok. Przecież to jest podburzanie ludzi a wręcz takie naginanie faktów, żeby pomyśleli oni źle o Polsce. Nie wiem jak ktokolwiek może dalej Kutza lubić czy szanować. Nie wiem jak ktokolwiek może tego szkodnika publikować.

Rodacy ze Śląska nie dajcie się mu manipulować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracam Adamie do Twojego artykułu, ponieważ od przyjaciół otrzymałam gazetę Dziennik Zachodni z 25.09.br., gdzie pan Kuc mówi: "Państwo Polska czyni ludziom zło. Na Śląsku zbliża się wiosna ludów."
Pan Kuc, gorąco wspiera ideę autonomii Śląska w granicach sprzed 1939 roku.(sic!) :(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko mało kto pamięta, że w 1934 to Hitler musiał zagwarantować sobie pokój. III Rzesza była wówczas tak słaba, że Polacy rozjechaliby ich swoją kawalerią. Na dodatek Piłsudski zastanawiał się nad tym czy na nich nie uderzyć. Zbrojenie się Rzeszy na szeroką skalę zaczęło się dopiero 2 lata później i wtedy nikt palcem nie kiwnął na zachodzie. Gdyby nasz marszałek żył parę lat dłużej, to kto wie czy prewencyjnie (w obliczu twego co Hitler zaczął wyprawiać) to my byśmy ich nie najechali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.