Facebook Google+ Twitter

SLD apeluje do rządu o ochronę miejsc pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-24 12:01

SLD apeluje do rządu o ochronę miejsc pracy robotników - między innymi stoczniowców i pracowników Zakładów Cegielskiego.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski nie ma wątpliwości, że rząd powinien pomóc zagrożonym przedsiębiorstwom. Jak się wyraził, po to właśnie istnieje państwo, by w trudnych sytuacjach być gwarantem dla zakładów.

Polityk Lewicy wierzy, że pojawią się ustawy i pomysły pomocy nie tylko dla stoczni, ale także ich kooperantów, i że jak naszybciej trafią one do parlamentu. Grzegorz Napieralski zapewnił w Poznaniu, że Lewica włączy się w prace nad każdym takim projektem i wesprze premiera Donalda Tuska.

Wczoraj w obronie miejsc pracy w zakładach Cegielskiego w Poznaniu demonstrowało ponad dwa tysiące osób. Przyjechali między innymi stoczniowcy ze Szczecina oraz Gdańska, górnicy ze Śląska i Zagłębia Miedziowego, pracownicy z Płocka, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Doszło także do incydentów - biorący udział w manifestacji poznańscy anarchiści i niektórzy stoczniowcy z Gdańska zaatakowali policję. Po kilku minutach sytuacja się uspokoiła, jednak trzech funkcjonariuszy odniosło niewielkie obrażenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.