Facebook Google+ Twitter

SLD chce izolowania ukraińskiej partii Swoboda. Uderza w PiS i PO?

SLD przygotował projekt uchwały dotyczącej izolowania ukraińskiej partii Swoboda. Sojusz tłumaczy, że ugrupowanie gloryfikuje Stepana Banderę i Ukraińską Powstańczą Armię. W praktyce uderza uchwałą w PiS i PO.

 / Fot. PAP/Piotr WittmanDo informacji o przygotowanym przez SLD projekcie uchwały dotarła "Rzeczpospolita". Uchwała zawiera apel "do wszystkich uczestników polskiego życia publicznego o izolowanie partii Swoboda i nieuczestniczenie w zgromadzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez to ugrupowanie".

Sojusz zwraca uwagę, że partia Swoboda zorganizowała obchody rocznicy Stepana Bandery. Zdaniem SLD ugrupowanie chce rewizji granic. "Tymczasem politycy PiS z liderem Jarosławem Kaczyńskim i PO z Grzegorzem Schetyną, szefem Komisji Spraw Zagranicznych, jak gdyby nigdy nic uczestniczyli w wiecach, których współorganizatorem była właśnie Swoboda" - powiedział Tadeusz Iwiński.

Uchwała to w praktyce uderzenie w PiS i PO. Jarosława Kaczyński pojawił się podczas wiecu na Majdanie w Kijowie obok lidera Swobody. Jak przypomina "Rz" prezesa PiS skrytykował za to m.on. ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski. PiS ustami Witolda Waszczykowskiego tłumaczy, że Kaczyński nie miał wpływu na to z kim wystąpi na Majdanie. Podkreśla też, że partia nie ma kontaktów ze Swobodą.

Wiceszef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Robert Tyszkiewicz nie zostawia suchej nitki na SLD-owskim projekcie uchwały. Jego zdaniem to "głupota polityczna". Poseł uważa, że wciąganie Sejmu w rozgrywki na Ukrainie nie mieści się w standardach. "Ktoś usiłuje używać SLD jako "pożytecznego idiotę" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pan Grzegorz Wasiluk - ironia losu, ale stało się i nie jest Pan odosobniony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie spodziewałem się, że kiedyś będę kibicował towarzyszowi Millerowi, ale właśnie się stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Projekt ustawy Millera wpływa na rozbicie opozycji i poparcie dla Janukowycza . Wiadomo sami swoi !
Nie wiem kim jest pan Tyszkiewicz ale podpisuję się pod jego wypowiedzią !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uchwała to rzeczywiście kiepski pomysł, ale nie od rzeczy byłoby zapoznanie polskich parlamentarzystów z programem partii "Swoboda". To samo zresztą dotyczy innych ugrupowań, ubiegających się o władzę u naszych sąsiadów. Niewiedza bywa bolesna.

"PiS ustami Witolda Waszczykowskiego tłumaczy, że Kaczyński nie miał wpływu na to z kim wystąpi na Majdanie."
Skoro nie miał na to wpływu, to może lepiej było nie jechać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.