Facebook Google+ Twitter

SLD chce izolowania ukraińskiej partii Swoboda. Uderza w PiS i PO?

SLD przygotował projekt uchwały dotyczącej izolowania ukraińskiej partii Swoboda. Sojusz tłumaczy, że ugrupowanie gloryfikuje Stepana Banderę i Ukraińską Powstańczą Armię. W praktyce uderza uchwałą w PiS i PO.

 / Fot. PAP/Piotr WittmanDo informacji o przygotowanym przez SLD projekcie uchwały dotarła "Rzeczpospolita". Uchwała zawiera apel "do wszystkich uczestników polskiego życia publicznego o izolowanie partii Swoboda i nieuczestniczenie w zgromadzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez to ugrupowanie".

Sojusz zwraca uwagę, że partia Swoboda zorganizowała obchody rocznicy Stepana Bandery. Zdaniem SLD ugrupowanie chce rewizji granic. "Tymczasem politycy PiS z liderem Jarosławem Kaczyńskim i PO z Grzegorzem Schetyną, szefem Komisji Spraw Zagranicznych, jak gdyby nigdy nic uczestniczyli w wiecach, których współorganizatorem była właśnie Swoboda" - powiedział Tadeusz Iwiński.

Uchwała to w praktyce uderzenie w PiS i PO. Jarosława Kaczyński pojawił się podczas wiecu na Majdanie w Kijowie obok lidera Swobody. Jak przypomina "Rz" prezesa PiS skrytykował za to m.on. ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski. PiS ustami Witolda Waszczykowskiego tłumaczy, że Kaczyński nie miał wpływu na to z kim wystąpi na Majdanie. Podkreśla też, że partia nie ma kontaktów ze Swobodą.

Wiceszef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Robert Tyszkiewicz nie zostawia suchej nitki na SLD-owskim projekcie uchwały. Jego zdaniem to "głupota polityczna". Poseł uważa, że wciąganie Sejmu w rozgrywki na Ukrainie nie mieści się w standardach. "Ktoś usiłuje używać SLD jako "pożytecznego idiotę" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pan Grzegorz Wasiluk - ironia losu, ale stało się i nie jest Pan odosobniony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie spodziewałem się, że kiedyś będę kibicował towarzyszowi Millerowi, ale właśnie się stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Projekt ustawy Millera wpływa na rozbicie opozycji i poparcie dla Janukowycza . Wiadomo sami swoi !
Nie wiem kim jest pan Tyszkiewicz ale podpisuję się pod jego wypowiedzią !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uchwała to rzeczywiście kiepski pomysł, ale nie od rzeczy byłoby zapoznanie polskich parlamentarzystów z programem partii "Swoboda". To samo zresztą dotyczy innych ugrupowań, ubiegających się o władzę u naszych sąsiadów. Niewiedza bywa bolesna.

"PiS ustami Witolda Waszczykowskiego tłumaczy, że Kaczyński nie miał wpływu na to z kim wystąpi na Majdanie."
Skoro nie miał na to wpływu, to może lepiej było nie jechać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.