Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22355 miejsce

SLD chce Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

Wraca sprawa samobójstwa Barbary Blidy. Klub SLD zapowiada wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry, którzy są według Sojuszu odpowiedzialni za śmierć posłanki. Czy PO i Ruch Palikota poprą SLD?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakPolskieradio.pl informuje, że Klub SLD rozważa, kiedy rozpocząć akcję zbierania podpisów pod wnioskami o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Przygotował je Ryszard Kalisz.

Ruch Palikota także zastanawia się nad swoim wnioskiem o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry, odpowiedzialnych według nich za śmierć Barbary Blidy, przed Trybunałem Stanu. Nie wykluczają także poparcia wniosków Sojuszu. Janusz Palikot na konferencji prasowej stwierdził, że głównym winowajcą jest Zbigniew Ziobro, który złamał prawo, a wina Kaczyńskiego nie jest oczywista i nie jest pewne czy trzecia siła w sejmie poprze wniosek o Trybunał Stanu dla byłego premiera.

Członkowie PO wstrzymają się z poparciem dla wniosków Sojuszu do momentu, aż poznają ich uzasadnienie. Prawdopodobnie jednak w partii Tuska nie będzie jednomyślności w tej sprawie. Koalicjant Platformy z kolei nie chce przykładać ręki do tak radykalnych posunięć i nie będzie podpisów posłów PSL pod żadnym z wniosków o Trybunał Stanu.

Jak podaje TVN24.pl, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński uważa, że ten wniosek to odwet za zapowiedź wniosku o Trybunał Stanu dla Radosława Sikorskiego. PiS uważa, że wystąpienie ministra spraw zagranicznych w Berlinie, było szkodliwe dla Polski.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (60):

Sortuj komentarze:

hit
  • hit
  • 04.12.2011 00:43

Lewica ma kilkanaście swoich dogmatów – i gdy ktoś próbuje jakiś zakwestionować, lewak dostaje histerii. Najpierw robi dziwne miny, potem wznosi oczy ku niebu z domyślnym: „No, przecież żaden normalny człowiek tego nie kwestionuje!”, potem dodaje, że „Wszyscy ludzie uczciwi, dobrzy, rozsądni – tak twierdzą” – wreszcie, gdy to nie pomaga, zaczyna grozić więzieniem. Oczywiście NIGDY nie podejmuje dyskusji, bo stoi na z góry straconej pozycji. I wie o tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna k
  • anna k
  • 02.12.2011 13:53

A może tak SLD zacznie od siebie bo jak do tej pory wiele zabójstw jest nie wyjaśnionych a ta korupcja, dzika prywatyzacja i inne przekręty.Niech nie myślą że Polacy są tak ciemni i we wszystko uwierzą

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 01.12.2011 23:55

Bohatera pod trybunał ?!

http://www.youtube.com/watch?v=HaDZ9AV_BmI&feature=player_embedded#!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że znajdzie się 115 osłów w sejmie którzy będą za wnioskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JK
  • JK
  • 01.12.2011 23:17

Panie Wierzbicki a jama ustna Tuska ,to czym niby jest napełniona ??? Przypomnij sobie człowieku expose !!

trzy i pół godziny pieprzenia o wszystkim i o niczym ,miał być Cud Gospodarczy nad Wisłą!
To był obłok słów bzdur .....

Teraz czeka nas powolne konanie; przy akompaniamencie niemieckiego marsza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielu opuściło PiS nie bezpodstawnie! Wystarczyło tylko przez ostatni tydzień śledzić wypowiedzi w TVP tych co w PiS pozostali! Albo są zupełnymi dyletantami politycznymi?! Albo zdobyli w okresie Demokracji Ludowej tytuły naukowe za "masło i margarynę" i żyją urojonymi marzeniami?! Albo uwiera ich jakaś nieznana zaraza?! W dyskusjach argumentacja jakby ze Średniowiecza. No tośmy się doczekali ciekawej prawej strony sceny politycznej?! A jak ta część sceny politycznej jest chora?!
"Kropla dziegciu spaskudzi całą beczkę miodu!" No i potwierdza się prymitywne myślenie.
Zapytałem ważną dla mnie osobę: "Dlaczego głosowałeś na Kaczyńskiego?" Odpowiedź: "Bo dołożył mi 50 zł do emerytury." Ty durniu! Dałeś się sprzedać za 50 zł?! Przecież on to musiał komuś zabrać, żeby tobie dać!? A jakie przedstawił tobie systemowe rozwiązania dla Polski i dla Europy?! Kompletne ZERO i próżnia w tym temacie. A ciemny elektorat wierzy takiemu w pomyślność ojczyzny! Przecież widać przy każdym wystąpieniu! Jama gębowa nafaszerowana do granic wytrzymałości frazesami! Kto karmi obiecankami jest podwójnie podejrzany!
Zresztą dzisiaj obserwowałem posłów na spotkaniu z Prezesem Lato, sama kompromitacja! Nie umieją sformułować pytań jednominutowych?! I to zamiast na temat, to o pierdołach nic nie znaczących! Hańba i jeszcze raz hańba! Z takimi, to będziemy się bez końca taplać w błotku! A długi państwa polskiego rosną! Co my mamy z tego PZPN?! Rozmawiałem z jednym aktywistą PZPN przed trzema tygodniami! Żeby zrozumieć niszczycielską moc Towarzystwa PZPN na społeczeństwo, trzeba prześledzić od podszewki tą przestępczą organizację. Ale i tak jest to niemożliwe, bo ich potencjał kapitałowy zabezpiecza ich przed wszelkimi kłopotami. Podejrzewam, że i poseł jest łakomy na kasę. Kwestia tylko tego, za ile? Problem jest podobny jaki miał Filip IV Piękny z Templariuszami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 01.12.2011 20:47

za zapowiedzianym wnioskiem jestem za

Komentarz został ukrytyrozwiń
CENZOR  III RP
  • CENZOR III RP
  • 01.12.2011 19:19

Polska jest biednym krajem z ok. 1 bln zł dług publiczny . Kto odda ? Gdzie dorobek 2-ch pokoleń ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wres
  • wres
  • 01.12.2011 19:07

POd Trybunał Stanu, to Kwaśniewskiego i Millera za haniebne wprowadzenie Polski w wojnę w Iraku i Afganistanie oraz śmierć dziesiątek Polaków za te ich rozgrywki, za podporządkowanie Polski Watykanowi, za Komisję Majątkową, za sprzeniewierzenie majątku narodowego , za ograbienie Polaków z ich narodowych dóbr.
Kalisza za Olewników, Sikorskiego z Tuskiem za oddanie Polski pod władanie Niemiec, za eutanazję, za biedę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 01.12.2011 18:29

A kiedy zamkną Jarka w celi śmierci ?