Facebook Google+ Twitter

SLD chce wyprawić w Sejmie urodziny Jaruzelskiemu? Joński: "to po prostu spotkanie"

SLD chce zorganizować w Sejmie konferencję poświęconą Wojciechowi Jaruzelskiemu. W ten sposób sojusz chce uczcić 90. urodziny generała. Przeciwko protestują narodowcy i Zieloni.

 / Fot. prezydent.pl/domena publiczna6 lipca Wojciech Jaruzelski skończy 90 lat. Z tej okazji SLD chce zorganizować konferencję na jego temat. Dariusz Joński z sojuszu twierdzi, że nikt nie chce świętować urodzin generała i że "będzie to po prostu spotkanie". "A narodowcy mogą robić różne rzeczy, ale na szczęście do Sejmu wejść nie mogą" - cytuje jego wypowiedź Wyborcza.pl.

"Nie może być tak, że SLD zapowiada, że w Sejmie będą świętowane urodziny czerwonego mordercy Jaruzelskiego. Jeśli komuniści zdecydują się na taką hucpę, Ruch Narodowy zablokuje wszystkie wejścia do Sejmu i nie dopuści do tej żenującej imprezy" - twierdzi Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

 / Fot. Wiadomości24Na Facebooku utworzono wydarzenie Zablokuj komucha. W ciągu kliku godzin chęć wzięcia udziału w nim zadeklarowało blisko 2 tys. osób. Obecnie liczba uczestników zbliża się do 5 tys.

Co ciekawe zdanie narodowców podzielają Zieloni. "Jeżeli SLD chce organizować obchody 90. urodzin Jaruzelskiego, powinno zrobić to tam, gdzie jest na to miejsce. Np. w byłej siedzibie PZPR w okolicach ronda de Gaulle'a lub we własnej siedzibie na Złotej" - twierdzi Bogumił Kolmasiak z tego ugrupowania. I dodaje, że Jaruzelski nigdy nie otrzymał demokratycznego mandatu w wolnych wyborach.

Bardzo rzadko zgadzam się z narodowcami. Być może zdarza się to po raz pierwszy, ale trudno nie poprzeć tezy, że Sejm Rzeczpospolitej nie jest miejscem do oddawania hołdu reżyserowi stanu wojennego. Człowiekowi, który był Ministrem Obrony Narodowej w grudniu 1970 r., gdy podległe mu wojsko, ramię w ramię z jednostkami pod rozkazami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, broniło "porządku i bezpieczeństwa publicznego", zabijając w sumie 41 osób. Zarzut "sprawstwa kierowniczego" nie jest jedyny. Jaruzelski, jako kierujący "związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym" ma również na rękach krew 9 górników zabitych przed ZOMO w kopalni "Wujek". Te dwa przykłady wystarczą. Win generała można wymienić dużo więcej.

Pomysł SLD, by organizować w Sejmie konferencję w dniu urodzin Jaruzelskiego jest kuriozalny i oburzający. Sojusz zawsze dbał o tzw. betonowy elektorat, który traktuje generała jak bohatera, ale idea, by oddawać mu cześć w ten sposób, ociera się o paranoję. Jeżeli dojdzie do tej "mrocznej imprezy" będzie to ostateczny triumf Jaruzelskiego, który nigdy nie wyraził skruchy, a w programie "Tomasz Lis na żywo" kilka lat temu bronił wręcz decyzji o użyciu wojska w Grudniu 1970 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czytam, czytam i zastanawiam sie nad wieloma współczesnym sprawami. Jakoś nikt obecnie nie protestuje wobec obecnemu bezprawiu, łamania Praw Człowieka, to , że wielu gorszych współpracowników b. SB jest na wysokich stanowiska i teraz to działacze kościelni. Daje przykład Krakowa i Małopolski.
Nikt nie ukarała Bożka, który jak tworzyła sie Solidarność obiecywał, że jak obali się komunę to będziemy jedli bułki z masłem i szynką, a co mamy ! bezrobocie, biedę,bezprawie, wykorzystywanie sądów do łamania prawdy i prawa, eksmisje z mieszkań , swawole komorników i adwokatów, a to tylko fragment.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Joński mówiąc ... narodowcy mogą robić różne rzeczy, ale na szczęście do Sejmu wejść nie mogą

jest w "mylnym błędzie", bo wejdą i będzie zadyma jakiej ten gmach jeszcze nie widział. Ta impreza na terenie sejmu to piramidalna, prowokacyjna bzdura i pokazanie środkowego palca większości społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydent Jaruzelski ma prawo do szacunku taj jak każdy inny mieszkaniec kosmosu... jako człowiek i prezydent zasłużył także na to by obywatele Polski złożyli jemu życzenia urodzinowe... zasługuje na to każdy prezydent i każdy człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaruzelski to historia i tak powinno pozostać. Trzeba mieć troche honoru aby nie wystawiać się na pośmiewisko w wieku 90 lat, chyba że szare komórki już nie pracują ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł Leszka Millera jest szatański .
Chce narazić tego staruszka na pośmiewisko ? Chcą uczcić urodziny ,proszę bardzo ale nie w Sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram pomysł z urodzinami w całej rozciągłości. Chichot historii dokonałby się wtedy absolutnie i do końca, a nie w jakiś tam pojedynczy i pokątny sposób... Przeciętny Polak mógłby się dowiedzieć, jaki mają do niego stosunek wszyscy AKTORZY tzw. sceny politycznej. A gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, niech odsłucha mistrza, co myśli o swoich klientach (tu w tym przypadku wyborcach) i gdzie oni mogą skoczyć i gdzie jest ich miejsce:

http://www.youtube.com/watch?v=3nxWJDxUAy4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest ciekawy film na YouTube - "Towarzysz Generał", opisujący karierę Jaruzelskiego od "utrwalania" władzy ludowej do stanu wojennego :
http://www.youtube.com/watch?v=I175MRXX0_Y

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.