Facebook Google+ Twitter

SLD domaga się szczegółów ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 15:11

Politycy SLD domagają się przedstawienia szczegółów projektu ustawy medialnej przygotowanej przez Ministerstwo Kultury. Jerzy Wenderlich zapowiedział w imieniu klubu Lewicy, że jeśli potwierdzą się przecieki medialne na temat projektu, to Lewica go nie poprze.

Na konferencji prasowej poseł Wenderlich zachęcał ministra Bogdana Zdrojewskiego do przedstawienia założeń projektu. Podkreślił, że on i jego koledzy chętnie usiądą do rozmów na temat przyszłości mediów publicznych. Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaznaczył, że nie można już nigdy podporządkowywać mediów publicznych partiom politycznym, ale należy oddać je telewidzom i słuchaczom.

Poseł Wenderlich zaznaczył, że lewica chce rozmawiać o konkretach. Dodał, że wiele pomysłów zaproponowanych przez Platformę Obywatelską jest interesujących, jak na przykład pomysł licencji programowych. Polityk SLD zastrzegł jednak, że oczekuje ich doprecyzowania.

Kilka dni temu minister kultury Bogdan Zdrojewski poinformował, że założenia nowej ustawy medialnej trafiły na biurko premiera. Na razie jednak nie przedstawiono publicznie jej założeń.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.