Facebook Google+ Twitter

SLD - dwa lata wstecz

Tyle mniej więcej powinien się cofnąć w rozwoju Sojusz Lewicy Demokratycznej pod światłym kierownictwem "nowego - starego" szefa.

 / Fot. PAP/Rafał GuzPrognoza jest oczywiście optymistyczna, bo zakładam, że po dwóch latach SLD-owskie gremia pójdą po rozum do głowy i wybiorą rzeczywiście nowego przywódcę. Człowieka - może nie tyle bardzo młodego, ile myślącego po nowemu. Obecny wybór zniweczył możliwości stojące jeszcze nie tak dawno przed polską lewicą. Mam na myśli możliwość zjednoczenia lewicowych partii i utworzenia wspólnego frontu wyborczego, a może i nie tylko wyborczego z Ruchem Palikota. SLD z Millerem na czele takich perspektyw nie ma. To tak jak byśmy chcieli zjednoczyć WKPb z Brytyjską Partią Pracy, Niby obie lewicowe, ale różnice w poglądach przywódców zbyt duże. I bardzo chciałbym się mylić w tej prognozie.

Pusty śmiech mnie ogarniał gdy słyszałem, jak prominentny, mazowiecki, lewicowy polityk z namaszczeniem stwierdzał, że Leszek Miller to "dobry przywódca na ciężkie czasy". Chciałoby się rzec - czyś się waść blekotu opił? Przecież tenże sam Miller w bardzo dobrych czasach gdy poparcie dla SLD wynosiło ponad czterdzieści procent tak sobie porządził, że sprowadził je do poziomu omalże jednocyfrowego. Strach więc pomyśleć, co się stanie, gdy ten nasz geniusz weźmie się do działania w sytuacji gdy obecne bardzo optymistyczne oceny kształtują to poparcie na poziomie około dziesięcioprocentowym.

W całej tej parodii "demokratycznego wyboru" jest kilka ciekawostek. Jedną z nich jest zapewne siła oddziaływania kierownictwa na wyborczy plebs. Jak tym cwaniaczkom udało się przeforsować sytuację, że nie wyskoczył w trakcie kampanii nawet chociażby jeden odważny kontrkandydat. SLD jest to jednak bardzo zdyscyplinowana partia, zasad "demokracji" nikt tu nie śmiał naruszyć.

Obserwując bardzo wnikliwie kulisy kongresowe można było jednak zauważyć takiego chętnego. - był to drugi syn marnotrawny Józef Kędzierzawy. Z kandydaturą nie wyskoczył, bo po podliczeniu "szabel" nie miał najmniejszych szans na zwycięstwo, ale podchody chłop czynił i to bardzo widoczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Szanowny Panie Bortkiewicz,
zdradę pana Millera przezywa Pan nadal bardzo boleśnie. Nie wiem na co Panowie przysięgaliście, przysięgi są różne, wiec przypominam Panu fragment przysięgi z poezji zamieszczonej w komentarzu pod jedna z poprzednich publikacji: "przysięgam na pieprz suchy, na zdechłe karaluchy". Ach te męskie, żołnierskie miłości i przyjaźnie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Bortkiewicza.
1. Samoobrona to była lepsza lewica niż np. Palikotowcy.
2. Zgodę na więzienia wydaje prezydent na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych i chyba nie wymaga to nawet kontrasygnaty.
3. A jak osądzi Pan Arłukowicza i jego nagle nawrócenie się zostawiając za sobą wszystkie dotychczasowe poglądy? To chyba bohater bo też najpierw chciał do Palikota a później kupił go Tusk. A nie było to PRZED wyborami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Worobieja. Tak uważam za zeszmacenie się, jeśli polityk dla doraźnego celu wyborczego porzuca swoją partię i usiłuje dostać sie do wyborczego koryta za cenę przejścia do innej. I akurat nie ma to żadnego znaczenia czy była to Samoobrona czy Platforma czy inny PIS. Ja odbieram to jako zdradę własnego ugrupowania. I właśnie takie swoje prywatne zdanie na ten temat wyraziłem. Kto zgodził się na istnienie prywatnych więzień CIA w Polsce nie wiem (jeszcze), ale tak sobie myślę, że szef rządu coś na ten temat musiał wiedzieć. Prezydent pewnie też. O Palikocie też kiedys pisałem, ze.. "Pomijam już to, że ta jego lewicowość jest bardzo świeżej daty, i jeszcze kilka lat temu prezentował on poglądy bardziej zbliżone do ŚP prałata Jankowskiego, niż do ŚP Karola Marksa.." to z atrykułu "Rozterki lewicowej opcji" Tak, że kochany Panie Worobiej, ja trochę wiem co piszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O czym Ty piszesz człowieku? Startowanie z listy Samoobrony uważasz za zeszmacenie się. Kto bał się Millera na listach wyborczych? Dzięki komu SLD ma obecnie tylko tyle szabel? Nie słyszałeś przed wyborami wypowiedzi dawnej pierwszej damy? Nie czytałeś wypowiedzi byłego prezydenta? Chcesz takie SLD jak Palikotomania?
SLD bez Kwaśniewskiego to nowa Europejska lewica a nie konglomerat Amerykańsko-Watykański. Palikot niech idzie swoją drogę z tymi swoimi sztucznymi członkami a do wyborów jeszcze daleko.
A kto doprowadził do zgody na więzienie amerykańskich jeńców w Polsce? Miller? Kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych? Itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się zdaje, że idzie o kasę.
Kto miał zagospodarować schedę po Rozbrat?
Napieralski i inne młodziaki?
A i podskoczyć się chce przed emeryturką za subwencję dla partii...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miller najbardziej żałośnie wyglądał w okresie, gdy "po prośbie" do Leppera poszedł... Dzisiaj, to zachowuje się jak mężczyzna, który jeszcze nie skończył... mimo, że gwardia malutka, ale za to jacy komandosi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - jak Miller będzie przemawiał w tym stylu to im zmieni poparcie na "dwucyfrowe" - np o takie: 0,8%

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.