Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11263 miejsce

SLD i RP łączą siły przeciwko ONR i Młodzieży Wszechpolskiej

W czwartek Marszałek Sejmu powiedziała, że podstawą prawną do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej może być art. 13 konstytucji, jednak wszelkie decyzje tego typu musi podjąć sąd.

Delegalizacja ONR i MW / Fot. Fot. Piotr WaglowskiPomimo upływu kilku dni, nie milkną echa niedzielnych zajść w Warszawie. Ostatnie lata pokazują, że marsze organizowane w stolicy z okazji Święta Niepodległości nie zawsze są okazją do manifestowania patriotyzmu. Po ubiegłorocznych obchodach pojawił się projekt zmiany ustawy o zgromadzeniach publicznych, co spowodowało niezadowolenie społeczne i komentarze, że jest to ograniczanie wolności obywateli.

W tym roku SLD będzie wnioskowało o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej ponieważ, jak twierdzi są to organizacje o charakterze faszystowskim, a to jest niezgodne z art. 13 konstytucji, w którym zapisano:

"Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa."

Inaczej rzecz się ma z ONR, zauważa Ewa Kopacz. "Tu będzie problem, dlatego że oni nie mają swojego statusu, nie są ani stowarzyszeniem, ani partią polityczną. Ale myślę, że prawnicy nad tym pracują. Zobaczymy jakie będą ostateczne wnioski po tym spotkaniu Ruchu Palikota i SLD" - cytuje marszałek Sejmu TVN24.

Odpowiedzią na zajścia w Warszawie jest połączenie sił SLD i Ruchu Palikota. Partie te są zbulwersowane zamieszkami do jakich dochodziło w stolicy 11 listopada i wspólnie organizują spotkanie "Razem dla Europy, przeciw faszyzmowi".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Trochę zabawny tu Panowie zawieracie sojusz nie zdając sobie sprawy z faktu, że PiS jest równie źle postrzegane przez młodzież jak reszta partii, a prezes to też "jeden z bogatych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak to jest kiedy zostawia się komunę, już bawią się w Lenina, bo są tacy co nie po,, linii i nie na bazie"należy przede wszystkim usunąć z sejmu SLD, niech sobie żyją gdzieś w opłotkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda to na celowe działania aby odwrócić uwagę od Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.