Facebook Google+ Twitter

SLD i Ruch Palikota będą miały wspólne listy wyborcze?

Przeszkodą na drodze do współpracy jest, według Janusza Palikota, szef SLD Leszek Miller. Jednak wiceszef Sojuszu twierdzi, że wspólne listy są możliwe. Oleksy i Palikot uczestniczyli w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczJak podaje Wprost.pl, zdaniem Józefa Oleksego: "Zbliżenie SLD i Ruchu Palikota, łącznie z wystawieniem wspólnych list w najbliższych wyborach do europarlamentu, jest możliwe".

Według niego w przeszłości niepotrzebnie mówiono o jedności organizacyjnej obu partii gdyż ta jest niemożliwa. "Partie niech działają samodzielnie, niech krystalizują swój wizerunek, niech dążą do zdobycia jak największej ilości zwolenników, a współdziałanie jest na bazie merytorycznej i za tym jestem - żeby znajdywać pola, w których Ruch Palikota i SLD będą miały podobny pogląd i będą wiedziały, że chcą razem o coś walczyć w Polsce, bo tych problemów nie brakuje" - powiedział Oleksy. Oczekiwałby również sprecyzowania lewicowości partii Palikota oraz tego jak będzie się ona wyrażała w odniesieniu do państwa, polityki społecznej, Europy i gospodarki. Bo, jak powiedział, "nie każdy antyklerykał czy palacz marihuany jest lewicowcem".

Palikot uważa, że w sprawie zbliżenia obu partii za dużo się mówi, a za mało robi. Jednocześnie wyraża swoje zadowolenie z chęci zbliżenia stanowisk obu partii. Dodaje jednak, iż "problemem jest oczywiście Leszek Miller, lider partii, który tego nie chce". Janusz Palikot chciałby by opcja ludzi myślących podobnie jak Józef Oleksy zwyciężyła w Sojuszu, jednak póki taka zmiana nie nastąpi, jego partia będzie działać samodzielnie.

"Jesteśmy otwarci, robimy swoje, realizujemy własną koncepcję, tak jakbyśmy mieli pójść sami do końca, ale jeśli w jakimś momencie nastąpi zmiana, czy w kierownictwie SLD i czy u samego Leszka Millera, to ja będę się bardzo z tego cieszył" - spuentował lider Ruchu Palikota.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

rowery
  • rowery
  • 17.05.2012 17:19

Będą mieli wspólne listy wyborcze i wspólne zainteresowania seksualne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 17.05.2012 13:25

Raczej wspólne miejsce na cmentarzu historii....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.