Facebook Google+ Twitter

SLD jest zadowolone z wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-08 14:27

Według częściowych wyników koalicyjny komitet SLD-UP otrzymał ponad 12 procent głosów, co daje im 7 mandatów w europarlamencie.

Przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski powiedział na konferencji prasowej, że wynik wyborów pokazuje, iż został załamany monopol dwóch partii politycznych - PO i PiS. Podkreślił, że mimo sporów między nimi udało się SLD trafić ze swoim programem i swoimi kandydatami do opinii wyborców.

Grzegorz Napieralski podkreślił, że jest to ogromne wyzwanie dla niego jako szefa SLD. Przypomniał, że rok temu, gdy obejmował to stanowisko, Sojusz balansował na granicy progu wyborczego. Dodał, że przez ten rok udało się odbudować polską lewicę. - Pokazaliśmy, że jest potrzebna lewica, nowoczesna, otwarta prawdziwa lewica europejska w Polsce - powiedział Grzegorz Napieralski.

Jego zdaniem wynik wyborów do europarlamentu jest sprawdzianem przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. I dobrze rokuje polskiej lewicy. - Nie ma cały czas tego podziału na PiS i Platformę jest alternatywa i to pokazaliśmy - powiedział szef SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.