Facebook Google+ Twitter

SLD ma problemy finansowe. Do lipca partia musi spłacić 2,5 mln zł długu

Sojusz Lewicy Demokratycznej musiał poprosić bank o prolongowanie spłaty kredytu. Po obniżeniu subwencji z budżetu państwa, partia ma problemy z uregulowaniem zadłużenia. SLD zaciągnęło kredyt na ubiegłoroczną kampanię prezydencką i samorządową.

 / Fot. Materiały prasoweSLD ma obecnie 2,5 mln złotych długu. Władze partii zdecydowały, że nie wezmą pożyczki na kolejną kampanię. Co gorsza Sojusz spłacił część zadłużenia zaliczką z niedoszłej sprzedaży swojej siedziby na ul. Rozbrat w Warszawie.


Czytaj także: Inwestor nie chce kupić siedziby SLD. Partia zadłużona i bez pieniędzy


Skarbnik SLD Kazimierz Karolczak twierdzi, że dług nie zagraża partii. Jednak politycy Sojuszu są zaniepokojeni, bo spłata kredytu musi nastąpić do lipca br. - czytamy w "Newsweeku".

SLD chciało ratować sytuację finansową sprzedażą siedziby. Władze partii chciały za budynek 44 mln złotych. Inwestor wycofał się jednak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

J.M.
  • J.M.
  • 01.06.2011 13:23

Taka partia jaki wódz. Właściwie to nie wódz, ale likwidator. Przy tym wszystkim to niezmiernie śmieszny człowiek; Kusi jabłuszkami, zbiera grzyby na szosie obok lasu. Tak sobie myślę - gdyby wąż z taką skutecznością kusił jabłkiem Ewę - do tej pory spokojnie żylibyśmy w raju, mając Napieralskiego i jeszcze kilku innych - gdzieś daleko, daleko ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.