Facebook Google+ Twitter

SLD marihuaną ludu

Swego czasu komuniści posługiwali się marksistowskim sloganem "Religia opium ludu". Burżuazja i kościoły nie mając nic do zaoferowania ubogim obywatelom, tumanią ich wizją szczęścia po śmierci - to był jeden z kluczowych argumentów komunistów.

Skoro kolejne "grupy trzymające władzę" po 1989 r. nie były w stanie stworzyć korzystnych warunków do takiego rozwoju gospodarczego, by wzrost PKB przekładał się na wzbogacenie nie tylko Gudzowatego czy Kulczyka, ale także Kowalskiego z Przemyśla czy Piotrowskiego z Suwałk, regularnie wymyśla się coraz to nowe formy "opium", którym próbuje się tumanić faktycznie "lud" dzisiaj w naszym kraju.

Jak nie ma chleba, co więcej - jak nie ma strategii, jak ten chleb zdobyć, funduje się społeczeństwu igrzyska. W ubogich krajach dawnego bloku sowieckiego nikogo (oprócz nomenklatury) nie było praktycznie stać na luksus, wobec tego fundowano ludowi sukcesy sportowe (jak się później okazało kosztem zdrowia sportowców z KDL-ów - patrz przykład NRD). Sportowcy Związku Sowieckiego, NRD, Kuby zdobywali medale olimpijskie. Choć lud był ciemiężony, co jakiś czas mógł się poczuć lepiej z powodu sukcesów sportowych.

Także dzisiaj w Polsce niektórzy politycy starają się wykorzystywać sukcesy sportowe do celów politycznych (wspólne zdjęcia z Małyszem, etc.). Jak nie ma recepty na zwiększenie PKB na głowę, wszczyna się dyskusję na temat mundurków w szkołach. Jeśli zaś opozycja nie ma planu alternatywnego, funduje społeczeństwu wielotygodniową debatę na temat dowcipów zagranicznych na temat wzrostu premiera czy prezydenta. Rządzący fundują młodzieży (pożal się Boże) amnestię maturalną, a opozycja (w tym przypadku SLD) wizję legalizacji takich narkotyków, jak marihuana.

Tego typu postulaty (niezależnie czy wychodzą ze strony rządzących czy opozycji) służą odwróceniu uwagi od faktycznych problemów kraju. Nikt nie potrafi rozwiązać polskiego medycznego węzła gordyjskiego, więc społeczeństwu funduje się dyskusję np. na temat ujednoliconego koloru taksówek w polskich miastach, albo np. na temat ustawy antyalkoholowej (czy alkohol powinien być sprzedawany w sklepach odległych od kościoła czy szkoły 50 czy 100 metrów).

Kilkanaście ostatnich miesięcy udowadnia, że SLD jako dzisiejsza opozycja nie stanowi alternatywy dla obecnych rządów (dowód: słabe wyniki w sondażach i zrozumienie tego np. przez twórców Ruchu Kwaśniewskiego). Wobec tego pojawiają się takie pomysły jak legalizacja w Polsce marihuany.

Być może już niedługo polskie partie wysuną postulat legalizacji lotów dla niekosmonautów w Polsce? Wtedy każdy z nas legalnie będzie mógł wpisać się na listę oczekujących na lot np. na księżyc. Słynne perfumy francuskie OPIUM - opium dla ludu? / Fot. Fot. marek ciesielczykPostulat legalizacji marihuany (gdy np. tysiące dzieci w Polsce spożywają tylko jeden posiłek dziennie) przypomina mi argumenty za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, że znacznie spadną ceny perfum oraz koniaków. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej w sklepach Nowej Hucie rzeczywiście zauważono w sklepach brak Poison oraz Opium, a także czarnego Johnny Walkera. Przypuszcza się, że to wykupili je robotnicy nowohuccy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

No nie ma dziwota. Oscylowanie ciągłe wokół 7% mierzi i potrzebuje dobrego bata i mocnych lejcy... Jakie pomysły taka partia.
Wielki plus dla naszej nowej gwiazdy felietonu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka już jest demokracja. Zauważyć jednak należy, iż przecież mamy ją ledwie kilkanaście lat. Jeszcze bardzo wiele możemy się nauczyć - przede wszystkim jej instrukcji obsługi. Mimo wszystko jestem dobrej myśli jeśli idzie o jej rozwój w naszym kraju. Jak to na pewnym filmie góral mówił "jak sie nie psewrócis to sie nie naucys".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skrajnym przypadkiem likwidacji represyjności państwa byłoby jego rozwiązanie? Czy można zlikwidować państwo (ale nie poprzez napaść,okupację itp.działania zewn.)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło mi, że stara się Pan tak usilnie mnie zdemaskować :)
Niestety muszę Pana zmartwić, wszystkie te strzały są niecelne. Tak jak pisałem - z UM jestem związany podatkiem od nieruchomości :)
A co do zmiany zdania - po prostu na niektóre tematy mamy zdanie podobne (jak np. rozwiązanie SM, czy promowanie miasta), a na niektóre diametralnie się różnimy. Świat byłby nudny gdyby wszyscy myśleli tak samo - nie żyjemy niestety w świecie wykreowanym przez More'a.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a...zapomiałem
albo Grzegorz Janiszewski z MTK

Komentarz został ukrytyrozwiń

do bramborek
no, no , bo jeszcze zmienię zdanie o Panu....
moje typy:
bramborek to:
Piotr Filip
Biedroń z UM Tarnów (chociaż te wpisy są za mądre jak na niego)
Marcin Golec z forum tarnow

trafiłem, czy mam dzwonić do przyjaciela?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo celny artykuł. Proszę zauważyć, że bez względu na to kto rządzi, lubuje się w tematach zastępczych, takich jak Pan opisał. Łatwiej jest mówić o pornografii niż o prawdziwych problemach kraju.
Ludzie zagłosowali na PiS, bo mieli nadzieję, że to coś zmieni. Ale się zawiedli, bo dzieje się to samo co w poprzedniej kadencji.
I ludzie mają problem - lewica miała szansę i ją zmarnowała, prawica ma szansę i ją marnuje, centrum nie ma. No i na kogo głosować? Może dlatego patria krasnoludków dostała więcej głosów niż kandydat LPR.
W kolejnych wyborach frekwencja będzie jeszcze niższa i wejdą całkowicie przypadkowi kandydaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd nie jest od tego, żeby dbać tylko o najbiedniejszych. Każde ograniczenie opresyjności systemu jest warte pochwały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.