Facebook Google+ Twitter

SLD najpopularniejszą partią drugiego wyboru. Najmniej popularny PiS

Według sondażu MillwardBrown SMG/KRC, SLD i PSL to partie, na które respondenci najchętniej oddaliby głos w drugiej kolejności.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaRespondentom zadano pytanie, kogo wybraliby, gdyby mieli dwa głosy. Najczęściej wskazywanym ugrupowaniem było SLD - 22,8 proc. Na lewicę, w drugiej kolejności oddałoby głos 46 proc. wyborców PO i 32 proc. zwolenników PSL.

PSL, jest alternatywą dla 21,3 proc. głosujących na SLD, 19,8 proc. wybierających PO i 14,1 proc. wyborców PiS. W sumie, w drugiej kolejności na ludowców głosowałoby 15 proc. ankietowanych.

Podobny wynik osiągnęła Platforma Obywatelska, którą wybrało, jako alternatywę 14,5 proc. respondentów. Najwięcej głosów PO zdobyłaby wśród zwolenników SLD (40,5 proc.), PSL (28,6 proc.) i co najciekawsze PiS (18,3 proc.)

Największą niechęć do głosowania na inną partię wykazują według sondażu wyborcy PiS. Aż 30 proc. z nich nie wskazało alternatywy. Mechanizm działa w obie strony, bo PiS podawany był, jako druga partia tylko przez 9 proc. wszystkich ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono na zlecenie TVN między 19, a 20 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

ormowiec
  • ormowiec
  • 25.05.2011 00:07

Peło kradnie a ORMO (OMON) czuwa - a sondaże Mmmichnika zwyżkują dla złodziei i przestępców.Dzięki Ci Donaldzie za to,że złodzieje mają dobrze.Tak trzymaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pw
  • pw
  • 24.05.2011 20:02

zobaczycie michnikowsko tuskowe plemie pis wygra i wy wszyscy dostaniecie kopa w dupe

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 23.04.2011 20:48

Przecież to jest oczywista oczywistość. żelazny elektorat, to wszytko. PiS na nic więcej nie liczy, stołki dożywotnio zapewnione, tylko trzeba ''dokładać do pieca'' zdradami, fałszami smoleńskimi, ile się da...to prosty naród glosujący zawsze kupi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hb - chyba nie rozumiesz co i o czym czytasz. Po drugie Polska pisze się wielką literą, to należy wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

UPR-WiP!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 22.04.2011 10:14

Na zlecenie TVN. Wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cudoczekaj
  • cudoczekaj
  • 21.04.2011 22:42

SMG/KRC/KGB i już pierwsze SLD na okrasę PSL a głupi narodzie się wesel jak końska pupa z bata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 21.04.2011 22:19

No prawda to przecie 100 procentowa. Przecież to udowadnia, że między PO i SLD nie ma dużej różnicy. Dlatego jeśli nie PO to może byś SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria kwiatek
  • maria kwiatek
  • 21.04.2011 22:02

Alez Polacy sa manipulowani przez pokomuszych spadkobiercow ideologii "pzpr"...kto na to chce glosowac poza jej aktywistami ?? przeciez to PO tylko zamiast PR maja apetyt na wieksza kase bo kochaja rozpasle zycie..przyjrzyjcie sie im...a pozniej decydujcie