Facebook Google+ Twitter

SLD nie chce Palikota. "On nie jest lewicowy"

Kiedy konserwatywna prawica dąży wszelkimi siłami do zjednoczenia, lewica zaczęła również szykować podobne działania. SLD chce odbyć na przełomie 2012 i 2013 roku, "kongres lewicy społecznej". Odbędzie się on raczej bez udziału Ruchu Palikota.

Leszek Miller / Fot. PAP/Leszek SzymańskiSLD szykuje się do wielkiej ofensywy politycznej, którą podejmie na przełomie 2012 i 2013 roku. Na ten czas przygotowuje wspólny kongres partii i wielu organizacji lewicowych. Decyzję podjęto na spotkaniu szefa SLD Leszka Millera z przedstawicielami m.in. Unii Pracy, Zielonych 2004 i Partii Kobiet.

Na kongres lewicy prawdopodobnie nie dostanie zaproszenia Ruch Palikota, który - według polityków Sojuszu - w ostatnim czasie udowodnił, że "nie jest formacją lewicową". Zdaniem Leszka Millera trzeba dążyć do jedności na lewicy.

Słowa o potrzebie organizacji "szerokiego, nieograniczającego się jedynie do środowisk politycznych kongresu polskiej lewicy", Leszek Miller zgłosił podczas kwietniowego zjazdu SLD. Nowo wybrany przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej mówił wtedy, że kongres miałby być pierwszym etapem budowania platformy wyborczej przed planowanymi na 2014 rok wyborami do Parlamentu Europejskiego - informuje wprost.pl.

Leszek Miller odbył w tej sprawie, w Sejmie spotkanie z różnymi ugrupowaniami i organizacjami lewicowymi, które łączy z SLD współpraca. Na spotkaniu, jego uczestnicy uzgodnili i postanowili, że kongres szerokiej polskiej lewicy odbędzie się na przełomie 2012 i 2013 roku, nie określając konkretnej daty.

Rzecznik SLD, Dariusz Joński powiedział, że przedstawiciele partii i organizacji lewicowych, rozmawiali na temat tego, żeby dążyć do jedności i do ścisłego współdziałania. Inicjatywa przewodniczącego SLD w sprawie zwołania kongresu lewicy została przyjęta przez wszystkich bardzo pozytywnie - podkreślił rzecznik.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

a
 • a
 • 12.05.2012 06:02

jak można rozważać, czy paligłup to lewak, prawak, centrak.
to zwykła szmata która za forsę jest tym kto zapłaci więcej
totalnie bez poglądów i honoru

zswykła kanalia do wynajęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń
a
 • a
 • 12.05.2012 05:57

Palikot to biłgorajski kundel.

takie kundle są odważne, gdy są za płotem.

do budy z takim kundlem.

wara burku od polaków

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 11.05.2012 06:06

Miller ma racje.Palikot nie jest lewicowy.On jest nijaki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Toster3d
 • Toster3d
 • 11.05.2012 03:44

Co on gada? Toż Palikot to socjalista czyli lewak. Znowu robią ludziom wode z mózgu, iluzje że niby oni się kłucą a za sceną są kolegami. Zwalają wszystkie winy na systemy po których tutaj nie ma najmniejszego śladu. np PO mówi że jest liberane mimo iż jest socjalistyczną partią, zwalają potem wszystko na w/w system by potem zniechęcić ludzi do niego. Socjaliści tworzą problem a potem bohatersko go zwalczają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Wróbel
 • Benedykt Wróbel
 • 11.05.2012 00:16

Witam serdecznie,najwyższa pora by tworzyć jedność lewicy dla dobra społeczeństwa.Chodzi o to by powstał jeden wielki ruch lewicowy, składający się z partii socjaldemokratycznych ze swoimi programami prawdziwie lewicowymi,nieskrajnościowymi. Co twór taki jak Ruch Palikota nie spełnia kryteriów lewicowych, lecz jest to liberalnie skrajnościowa formacja. A wiadome jest to że dzisiaj brakuje konkretnej lewicy,która będzie w stanie wyjść z takich założeń jak konkretnie socjalistyczne, które zawiera lewica społeczna.Pozdrawiam działacz Unii Pracy Benedykt Wróbel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
 • BM
 • 10.05.2012 21:19

Tylko jakiś szaleniec i ktoś kto nie ma żadnej wyobrażni zadałby sie z kim takim jak Ruch Palikota nie wiem co to jest za twór ale napewno nic mądrego jak do tej pory nie wymyślili,a wrecz odwrotnie tak samo jak PO zmuszają ludzi do pracy w nie skończonośc i oni chcą się mienic lewicą poprostu następna zagrywka Palikota i próba zakpienia ze społeczeństwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój komentarz odnosił się głównie do artykułu, a nie Twojego pytania. :)
SLD, które jest jedyną na świecie chrześcijańską lewicą zarzucające komuś, że jest nie dość lewicowy jest dla mnie zwyczajnie pocieszne.
Jedyne na literę L co w tej partii jest od lat priorytetem to "lewe" interesy różnych jej członków i innych "przyjaciół królika", ale z ideologią lewicową to oni nie mają w ogóle nic wspólnego. Nie bez powodu mówi się na nich Sojusz Lewych Dochodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 09.05.2012 23:56

Najbardziej Lewicowa jest Platforma. Ma pełno w gębie frazesów i nic poza tym. Na tym polega dziś lewicowość ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, ale moje retoryczne pytanie dotyczy partii lewicowej, a nie partii, która ma pełna gębę frazesów i wyświechtanych sloganów lewicowych na ustach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

RP z tych wszystkich partii jest najbardziej lewicowe. SLD takim jest tylko z nazwy, bo co to za partia lewicowa, która boi się kościoła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.