Facebook Google+ Twitter

SLD nie zgodzi się na łączenie ośrodków regionalnych radia i telewizji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 08:37

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapewnił, że jego ugrupowanie nie zgodzi się na łączenie ośrodków regionalnych publicznego radia i telewizji.

Grzegorz Napieralski, który był gościem Sygnałów Dnia, zwrócił uwagę, że rządowa propozycja zmiany ustawy medialnej nie uwzględnia realiów funkcjonowania mediów regionalnych.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że ośrodki regionalne radia i telewizji należy wzmocnić, by skutecznie realizowały działalność misyjną. Jak podkreśla, obie te instytucje powinny samodzielnie tworzyć program lokalny i być jak najbliżej obywatela. Zdaniem Grzegorza Napieralskiego, nie jest to możliwe bez odpowiednich nakładów finansowych, wspierających te instytucje.

Gość Polskiego Radia przypomniał, że SLD złożyła własny projekt finansowania mediów publicznych. Propozycja Sojuszu zakłada wspieranie nadawców niekomercyjnych poprzez odpis od podatków.

Grzegorz Napieralski zastrzegł, że propozycja Sojuszu jest punktem wyjścia do dalszej dyskusji na temat finansowania mediów publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.