Facebook Google+ Twitter

SLD o SDPL: osłabili polską lewicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 19:04

Koniec Lewicy i Demokratów. Socjaldemokracja Polska utworzy odrębne koło poselskie. Taka decyzję podjął Konwent Krajowy SDPL.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński z SLD mówi, że tą decyzją partia Marka Borowskiego osłabia polską lewicę. Dodał, że nie było merytorycznych przesłanek do utworzenia przez SdPl koła poselskiego. Przyznał, że decyzja SLD o zerwaniu współpracy z Partią Demokratyczną mogła być oceniana jako kontrowersyjna, ale program jego partii oraz SdPl i Unii Pracy, były tożsame.

Zdaniem Jerzego Szmajdzińskiego, Socjaldemokracja wybrała kierunek ku liberalnemu centrum. W związku z tym cały ciężar programowy i organizacyjny polskiej lewicy spoczywa dziś na SLD. Szmajdziński przypomniał, że Sojusz od zawsze współpracował i szedł do wyborów z około 30 organizacjami.

Zdaniem rzecznika SLD Tomasza Kality, w partii Marka Borowskiego zwyciężyło myślenie - jak to ujął - starych liderów lewicy z lat 90-tych. Uznał, że SdPl chce budować lewicę centrową, a SLD chce być socjaldemokracją, wzorującą się na niemieckiej SPD czy francuskich socjalistach.

Tomasz Kalita powiedział, że Marek Borowski i jego partia opuścili wyborców centrolewicy. Dodał, że w SDPL zwyciężyły jastrzębie i dawne urazy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.