Facebook Google+ Twitter

SLD: Olejniczak pozostaje kandydatem partii na prezydenta Warszawy

Wojciech Olejniczak jest kandydatem SLD na prezydenta Warszawy i mimo sporów w partii decyzja nie zostanie zmieniona.

Powodem sporu wokół kandydata SLD było jego kontrowersyjne zachowanie podczas ostatniego dnia kampanii prezydenckiej. Na wiecu wyborczym Bronisława Komorowskiego w Łowiczu, Olejniczak ogłosił, że jest jego wyborcą. Następnie powiedział, że gdyby nie tragedia w Smoleńsku, obok kandydata PO na scenie stałby marszałek Jerzy Szmajdziński. Poza tym pojawiły się głosy, że Olejniczak od 2009 roku, kiedy to podjęto decyzję o jego kandydaturze na prezydenta Warszawy, nie zrobił nic by wypromować markę partii w stolicy. Działacze partii zaczęli więc dyskutować nad wymianą Olejniczaka na innego działacza.

Szefowa partii na Mazowszu, Katarzyna Piekarska, informuje jednak, decyzja SLD nie zostanie zmieniona. Sprawa została przedyskutowana z Grzegorzem Napieralskim, a także z innymi członkami Sojuszu podczas niedzielnej mazowieckiej rady. Nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie Olejniczak najlepiej nadaje się na prezydenta stolicy.

Innego zdania jest Jerzy Budzyn, szef SLD w Śródmieściu, jeden z najbardziej oburzonych zachowaniem Olejniczaka polityk. Informuje on, że protestów nie będzie, ale na pewno będzie domagał się rozliczenia wyników partii po wyborach samorządowych.

SLD współrządzi Warszawą od początku lat 90. Aby partia nadal utrzymała wpływy i nie spadła
na polityczny margines Olejniczak musi otrzymać ponad 10 proc. głosów. Gwarancji nie ma, ale Piekarska ma optymistyczne myśli. Zapowiada, że kandydat Sojuszu będzie ciężko pracował, szczególnie, że walczy nie tylko o prezydenturę, ale także o silna pozycję w partii.

Sam Wojciech Olejniczak na swoim blogu obiecuje wytrwałą rywalizację z Hanną Gronkiewicz-Waltz i dodaje: Jestem zdeterminowany, aby walczyć o jak najsilniejszą pozycję lewicy w Warszawie. Jeśli część działaczy nie chce przyłączyć się do tej walki, to niech przynajmniej nie przeszkadza.

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.