Facebook Google+ Twitter

SLD podsumował wybory do europarlamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-27 19:39

Sojusz Lewicy Demokratycznej podsumował czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Podczas posiedzenia Rady Krajowej w Warszawie przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski mówił, że ponad 12 procentowy wynik jest dobry, ale nie na miarę ambicji i możliwości lewicy.

Napieralski dodał, że SLD liczy na większe poparcie w przyszłorocznych wyborach samorządowych i prezydenckich, bo jak mówił przewodniczący SLD tylko wtedy lewica stanie się alternatywą dla Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.


Jedną z konsekwencji partyjnych rozliczeń jest wczorajsze zawieszenie Andrzeja Szejny, który w jednym z wywiadów prasowych krytykował wynik wyborczy SLD, a także przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego. Napieralski poinformował, że Szejna został zawieszony na trzy miesiące, a jego sprawa została skierowana do sądu partyjnego. Zdaniem szefa SLD dyskusje i debaty powinny odbywać się wewnątrz partii a nie na łamach gazet.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski przyznał, że dzisiejsze rozliczenie jest też przygotowaniem do przyszłorocznych wyborów prezydenckich i samorządowych. Napieralski dodał, że w zbliżających się wyborach sojusz będzie starał się silniej niż do tej pory promować kobiety. Przewodniczący SLD powiedział, że nazwisko kandydata lub kandydatki SLD na prezydenta poznamy być może jesienią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.