Facebook Google+ Twitter

SLD ponownie składa w Sejmie projekty ustaw in vitro

W poprzedniej kadencji Sejmu SLD przygotowało dwa projekty ustaw, które dotyczyły zapłodnienia metodą in vitro. Projekty dopuszczają tworzenie zarodków ludzkich oraz ich zamrażanie.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Icos_Laboratories.JPG / Fot. commons.wikimedia.orgProjekty, przygotowane przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, mają dotyczyć regulacji stosowania metody in vitro oraz sposobu finansowania jej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Niepłodność uważana jest przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. Dotyka ona co piątą parę. Szacuje się, że w Polsce około trzy miliony Polaków z różnorakich powodów nie mają dzieci. Natomiast 60 tysięcy par wyraziło chęć leczenia.

Sojusz w swoim projekcie przewiduje trzy próby zapłodnienia in vitro, które będą refundowane ze środków NFZ.

W poprzedniej kadencji sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny udzieliły poparcia przygotowanemu przez podkomisję projektowi zakładającemu tworzenie i zamrażanie wielu zarodków oraz dostęp do metody in vitro nie tylko dla par.

Niestety, projekt nie trafił pod obrady Sejmu, gdyż poprzednia kadencja parlamentu dobiegła końca. Obecnie SLD ponownie składa projekty w Sejmie w sprawie in vitro.

Źródło: link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jacenty Nowak
  • Jacenty Nowak
  • 23.11.2011 21:00

"Artykuł" nazwę "Żałosna Kalka z cyklicznych (średnio, co 9 m-cy) majaczeń SLD"!
" Niestety, projekt nie trafił........., gdyż poprzednia kadencja...........dobiegła końca" -
to zdanie, jakby żywcem wyjęte z ust eseldowca sejmowego. Onegdaj, ta cała SLD, miała pełnię władzy, i co zrobiła, ano nic, co by "poniżyło" biskupów, itp.
Widzę, że skala ocen jest zbyt "wąska". Od -5 do +5, to by mi odpowiadało. Moja ocena , to całe -5 !!!
P.S.
Zostało mi ok. 3500 znaków do wykorzystania. Oddaję wszystkie autorowi, aby RZETELNIE opisał odyseję SLD in VITRO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał
  • Michał
  • 22.11.2011 22:17

Czy zwolennicy in vitro,zapoznali się z publikacjami dot. dramatów osób urodzonych z probówki, jakie przechodzą, tak jeśli chodzi o dociekanie ich, w ustaleniu ojcostwa, jak i, ich częstokroć słabego stanu zdrowia i rozwoju ? Stosowana obecnie napro-technologia, daje świetne wyniki w leczeniu nie płodności ! A ponadtto,tysiące dzieci sierot, oczekuje na ich adopcje, przez rodziny zastępcze ! In Vitro jest niczym innym, jak oswajaniem Nas, z wprowadzeniem labolatoryjnego "hodowania człowieka" na części zamienne ! TAKI JEST CEL OSTATECZNY TYCH ZAMYSŁÓW, I TEJ PRAKTYKI !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.