Facebook Google+ Twitter

SLD rozumie potrzebę kontroli deficytu budżetowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 18:52

Premier Donald Tusk rozmawiał z przedstawicielami SLD o sposobach na walkę z kryzysem gospodarczym. Na spotkaniu z szefem rządu byli obecni przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski, szef klubu parlamentarnego Lewicy Wojciech Olejniczak i wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński.

Szef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak powiedział po spotkaniu, że SLD ze zrozumieniem odniosło się do konieczności "trzymania w ryzach deficytu budżetowego". Dodał, że rozmowa dotyczyła także konieczności aktywizowania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Poruszono także kwestię ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. SLD zaproponowało własne rozwiązanie, polegające na obniżaniu tego finansowania w zależności od wielkości ugrupowania. Najpoważniejsze cięcia dotyczyłyby największych partii.

Szef gabinetu politycznego premiera podkreślił jednak, że stanowisko szefa rządu jest w tej sprawie niezmienne, a utrzymywanie ugrupowań z budżetu powinno być na najbliższe dwa kryzysowe lata w całości wstrzymane.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.