Facebook Google+ Twitter

SLD: Ustawa o związkach partnerskich nie zmieni definicji małżeństwa

SLD przygotował projekt ustawy, dzięki której osoby pozostające w relacjach partnerskich będą mogły zarejestrować u notariusza swój związek. Jak stwierdziła Katarzyna Piekarska z SLD, ustawodawca nie może ignorować faktu, że 20 proc. dzieci przychodzi na świat w związkach pozamałżeńskich.

 / Fot. Marcin Obara/PolskapresseW myśl projektu, by umowa była ważna należy zarejestrować ją w USC. Piekarska powiedziała, że Sojusz zrezygnował z zapisu o adopcji dzieci przez związki homoseksualne, bo ustawa nie przeszłaby przez Sejm.

"Pierwszy podobny projekt pojawił się w 2003 r. za sprawą prof. Marii Szyszkowskiej. Ale wówczas nie było klimatu. Wydaje mi się, że po 8 latach debaty na ten temat jest społeczne poparcie dla tej ustawy" - powiedziała posłanka w Radiu TOK FM.

Stwierdziła również, że 16 krajów europejskich przyjęło podobne rozwiązania. SLD wybrało wariant francuski. Zdaniem Piekarskiej osoby żyjące w związkach nieformalnych mają sporo problemów w życiu codziennym, szczególnie zaś po śmierci partnera. "Chodzi o zabezpieczenie: o rentę po zmarłym partnerze, o alimentowanie, gdy związek się rozpadnie. Nie zmieniamy definicji małżeństwa. To jest tylko umowa cywilna zawierana przed notariuszem" - dodała.

Czytaj też: Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna: projekt SLD ws. związków partnerskich jest bez szans

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Póki co - projekt ustawy nie wpłynął do laski marszałkowskiej i wszelkie przedwczesne lamenty, a szczególnie pana Terlikowskiego o dyskryminacji małżeństwa (oczywiście katolickiego) - nie mają racji bytu. http://dkaszubowski.salon24.pl/307581,sld-chce-dyskryminacji-a-terlikowski

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 18.05.2011 16:02

Związki partnerskie ? 20 tysięcy dzieci urodzonych przez "samotne matki ".Jest to pewna forma oszukiwania państwa i społeczeństwa. Samotne matki mają ulgi [różne] a de facto żyją w związkach partnerskich i miewają sie dobrze a reszta społeczeńswa dokłada na ich utrzymanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Francji nazywa się to PACS - Pacte civil de solidarité czyli Obywatelska Umowa Solidarności, Pakt Solidarności.
Powstał nawet nowy czasownik se pacser - "spaksować się", na wzór se marier - ożenić się, pobrać się.
PACS powstał z myślą o parach homoseksualnych, ale korzystają z niego również związki heteroseksualne.
Głównym powodem decydowania się na PACS, jest możliwość składania wspólnej deklaracji podatkowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.