Facebook Google+ Twitter

SLD walczy z homofobią

Według sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej", ponad 83 procent Polaków uważa, że ich dzieci nie powinny zawierać związku małżeńskiego z osobami tej samej płci. Jest to uznawane za dowód na ogromne pokłady homofobii w naszym skostniałym społeczeństwie.

Homo czy hetero ? / Fot. R. Grzeszczyk

Teraz przyszła pora na zmiany


Czy należałoby tak pokierować edukacją, by te proporcje zdecydowanie odwrócić? Również prawo należałoby odpowiednio przeorientować. W tych dniach słyszymy, że SLD zaangażowało się w ustawę o związkach partnerskich. To bardzo istotne dla marginesu społecznego Polski. Ustawa o przeciwdziałaniu homofobii też czeka na swojego odkrywcę.

Właściwie to nie należy się dziwić, że "majsterklepki" będą produkować kolejne paragrafy miast je ograniczać. Czy nie prościej byłoby zapisać, że wszyscy ludzie są równi wobec prawa niezależnie od światopoglądu, koloru skóry, wiary, orientacji seksualnej? Hola, hola. A może to już gdzieś zapisano? No właśnie. Niebawem wyklują się kolejne ustawy: o zakazie bicia kotów, o zakazie plucia na trawnik, o niegodnym spojrzeniu, o psich kupach, o miłości do Żydów, o miłości do Amerykanów, o przeciwdziałaniu rusofobii...

Czy dyskryminacja jakiegokolwiek rodzaju jest legalna?


Czy prawne wywyższanie jednych ponad drugich jest legalne? Czy związki partnerskie są nielegalne? W których aktach prawnych zawarte są dyskryminujące zapisy? Może należy te akty prawne zdelegalizować? Czy dotyczy to również Konstytucji?

Czy naprawianie państwa, czy inicjowanie nawet zrozumiałych zmian społecznych musi wymagać tworzenie nowych aktów prawnych? Czy nie należy się skupić na już obowiązującym prawie? I na jego przestrzeganiu? I naprawie.

Czy SLD podejmując inicjatywy legislacyjne tego rodzaju, działa rzeczywiście w kierunku modernizacji państwa? Jaki cel chce osiągnąć? Czy jest to walka o równość i równe prawa czy też o prawa równiejsze?

Te pytania są zasadniczymi, wciąż mnie nurtują i niepokoją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się oczywiście z Tobą, Ratomirze.
Ale to co napisałem, nie jest, jak się domyślasz, moim wymysłem. Możesz to znaleźć na Wikipedii pod hasłem homofobia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Jest to uznawane za dowód na ogromne pokłady homofobii w naszym skostniałym społeczeństwie.

A wg. np. Darwina na chęć przedłużenia gatunku, tj. przedłużenia linii w postaci chęci posiadania wnuków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na dołku nie ma warunków do życia. Te są górze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, tak się nie da. jak pracujesz na dole w kopalni, to najlepsze nawet filtry i dmuchawy nie stworzą idealnego powietrza. Takie jest życie. "Jeden woli córkę, drugi teściową."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście: "wskazywać takie czy też inne grupy osobno"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Abstrahując od natury, Piotrze, uważam, że wszyscy chcemy oddychać tym samym powietrzem. I powinno być ono dostępne wszystkim na jednakowych zasadach. Nie uważam za uprawnione wskazywać takich czy też innych grup osobno. Nie wiem po co to czynić. I nie sadzę by to cokolwiek budowało. Należy budować wspólnotę a nie odrębności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, jeżeli ktoś ma inny pogląd, to po co mu wtykać w usta to z czym nie jest zgodny? Tolerancja swoją drogą a poglądy swoją. Jeżeli człowiek jest hetero, to z natury wszelkie cechy homo są dla niego odrażające i odpychające. Nie znaczy to że nie może tego tolerować. Jest tylko takie jedno ale. Dlaczego w niespotykany sposób silne lobby homo lansuje i wciska drugim co nie jest w ich naturze? Nawet nie przeprowadza się badań, dlaczego środowiska homo dochodzą do tak silnego potencjału kapitałowego?! Jeżeli chodzi o SLD, to jest oczywiste. Nie mają pomysłu na zdrowe państwo, więc zajmują się wszelkimi dewiacjami, żeby tylko zaistnieć na antenie radiowej, czy telewizyjnej. Zajmowałem się tym zjawiskiem niemal przez całe życie. Mogę tylko jedno powiedzieć, ludzie którzy nigdy nie są szczęśliwi a zjawisko powinno traktować się jako jednostkę chorobową. Może znajdzie się kiedyś wielki uczony i rozwiąże tajemnicę choroby a nade wszystko przyczyny powstawania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.