Facebook Google+ Twitter

SLD wręczyło rządowi "żółte" i "czerwone" kartki za 2010 r.

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozdał "żółte" i "czerwone" kartki za rządzenie w 2010 r. Platforma została najbardziej skrytykowana za politykę zagraniczną i wymiar sprawiedliwości. Źle oceniono także działania na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

 / Fot. senat RP, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0"Czerwoną kartkę" SLD pokazało koalicji rządzącej za ograniczenie szans osób niepełnosprawnych na znalezienie pracy. Przyczyniła się do tego decyzja rządu o ograniczeniu dofinansowania pracodawców, którzy zatrudnialiby osoby niepełnosprawne.

Lewica nie pochwala również decyzji w sprawie emerytów, którzy muszą teraz decydować, czy pobierają emeryturę, czy rezygnują z pracy. Było to ograniczeniem świadczeń już im przysługującym. Platforma dostała za całą sytuację "żółtą kartkę".

Gorzej oceniane zostało lekceważenie bezpieczeństwa pacjenta. Marek Balicki wymienił tutaj m.in. planowaną przez PO komercjalizację opieki medycznej i szpitali, a także kolejki i utrudniony dostęp do leków. Rząd zasłużył na "czerwoną kartkę".

"Żółtą kartkę" rząd Tuska otrzymał za likwidację sądów w małych miejscowościach i „czerwoną” za przewlekłość postępowań przed sądami, brak miejsc w zakładach karnych, a także upolitycznienie wyborów sędziów do Trybunału Konstytucyjnego.

SLD nie zapomniało również o podkreśleniu błędów rządu z polityce zagranicznej. Według lewicy rząd skupiał się za bardzo na sprawach krajowych oraz że popełnił błędy wykluczając
Polskę z ważnych debat europejskich, nie uczestnicząc m.in. w tych dotyczących finansów publicznych.

Na "czerwoną kartkę" rząd zasłużył również za załamanie polskiej polityki regionalnej wobec wschodnich sąsiadów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

krzysiek
 • krzysiek
 • 03.01.2011 13:34

Mądry Polak po szkodzie (i.. tak dalej:)

mnie też boli 8% VAT - przypomnijmy: "by żyło się lepiej"!
Wypominać ktoś powien, ale do rządów, to ani jedni, ani drudzy się nie nadają...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ted jerry
 • ted jerry
 • 31.12.2010 12:18

Bardzo dobrze!!! Słuszna ocena !!!Czerwona kartka należy się POPISOWI za łamanie prawa ,wprowadzenie od stycznia 2010 odpowiedzialności zbiorowej,odejście od zasady domniemania niewinności ,odebrania praw nabytych,.POPIS bardzo krytykuje sprawiedliwość wg.Moskwyy ale najpierw trzeba zastanowić się nad sprawiedliwością wg.Warzsawy.Pouczać innych można tylko wtedy jaśli stosuje się normy demokratyczne i cywilizowane we własnym kraju .Tak bardzo współczują panowie z POPISU panu Chodorkowskiemu jakie larum podnieśli a co wyprawiają ci sędziowie we własnej sprawie w Polsce !!!!


.!!!!


popisu

Komentarz został ukrytyrozwiń
asdasd
 • asdasd
 • 30.12.2010 17:13

Balicki to tchórz. Kiedy Belka szefem NFZ zrobił aferzystę Naumanna, świadomy "kariery" pana N. Balicki wolał podać się do dymisji niż donieść na kolegę prokuraturze. Tu nie należy się czerwona kartka tylko dożywotnia dyskwalifikacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Czajkowski
 • Piotr Czajkowski
 • 30.12.2010 16:43

Rozdzielanie nieswoich rzeczy to rodzony grzech pierwotny Towarzyszy, począwszy od PPR aż do PZPR I spadkobierców SLD, a zwłaszcza celuje w tym ostatnio uczeń czarnoksiężnika i Szewca Iberyjskiego oraz Tatusia z WUML'u.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 30.12.2010 16:36

Towarzysze z SLD wrócą do władzy i dokończą budowy socjalizmu i będzie OK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Legia
 • Legia
 • 30.12.2010 16:34

Brawo SLD i p. BALICKI! Szkoda, że to wszystko dopiero teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.