Facebook Google+ Twitter

SLD: wychowanie seksualne obowiązkowe, religia poza szkołą

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-01 07:53

Posłowie Lewicy chcą, by w Sejmie odbyła się debata nt. nauczania religii i etyki w szkołach. Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza także zgłosić wkrótce kilka swoich rewolucyjnych pomysłów dotyczących reformy edukacji wśród których są m.in. obowiązkowe lekcje wychowania seksualnego oraz wyprowadzenie religii poza mury szkoły.

 / Fot. Anaraga, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_podstawowa.jpg&filetimestamp=20090831191439Jak dowiedziało się TOK FM, politycy SLD chcą, by Katarzyna Hall wytłumaczyła się z obecnego stanu nauczania etyki w Polsce. Posłowie będą domagali się od minister edukacji informacji nt. tego gdzie obecnie prowadzone są takie zajęcia. W środę do marszałka ma wpłynąć wniosek o przeprowadzenie w Sejmie debaty nt. edukacji.

Z analizy przygotowanej przez SLD, do której dotarli dziennikarze TOK FM, wynika, że lekcje etyki są wprowadzane do programu nauczania tylko po to, by odebrać jeden z argumentów wysuwanych przez przeciwników religii w szkołach. Nie ma podręczników, a zajęcia prowadzą katecheci, nauczyciele historii bądź wychowania fizycznego. Usytuowanie etyki w planie lekcji sprawia, że dzieci uczęszczające na zajęcia czują się napiętnowane.

SLD przygotowuje specjalny pakiet w którym znajdą się pomysły mające pomóc wprowadzić polską szkołę w XXI wiek. Politycy Lewicy chcą m.in. by nauczanie wychowania seksualnego było w szkołach obowiązkowe. Niewykluczone, że SLD zaproponuje także wyprowadzenie nieobowiązkowych lekcji religii poza mury szkoły. Wynajęcie sal lekcyjnych katechetom przez placówki oświatowe miałoby odbywać się za opłatą, po rynkowych cenach za wynajem. Nauczyciele religii nie dostawaliby także pensji z budżetu państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

pragaprzewodnik
  • pragaprzewodnik
  • 08.09.2010 02:14

http://pragaprzewodnik.wordpress.com/2010/04/19/pozycja-z-tornistrem-czyli-o-czeskim-wychowaniu-seksualnym/

o tym jak to wygląda w Czechach...kuriozalne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 04.09.2010 15:30

w moim miescie rodzinnym stoi budynek katechetyczny wybudowany za pieniadze rodzicow moich rowiesnikow na potrzeby nauki religi .Nigdy nie byl w tym celu wykorzystany ,gdyz zaraz kler wtargnal do szkol i panoszyl sie .To nie we wszstkich miastach beda musieli placic miastu czynsz .Popieram w pelni inicjatywe SLD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, że Kościół to część Państwa. Problem chyba w tym, że wtrącanie się w politykę i wypowiedzi w kwestiach moralnych oddziela cienka linia. Nie wspominając już o tym, że ludzie zawsze i tak zobaczą, to co sami będą chcieli w każdym działaniu Kościoła. Ale akcje zbierania podpisów na kandydaturę na prezydenta jednego z kandydatów to już dla mnie przegięcie. Moim zdaniem nie powinno mieć to miejsca. A jakie będą efekty katechez w salkach, to już czas pokaże ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie masz rację, ale Kościół to też jakaś część Państwa. Coś czuję, że katechezy w salkach mogą im nie wypalić i na nowo przywrócą lekcje religii w szkole- nie koniecznie obowiązkowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i tłumów nie będzie, ale zastanawiam się czy nie wpłynie to pozytywnie na jakość polskich katolików. Jeśli chodzi o same oddzielenie Kościoła o Państwa to popieram to bardzo. Kościół może się wypowiadać w kwestiach moralnych, ale niech nie łapie się za politykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze kombinują. Ale jeżli religia poza murami szkoły będzie nieobowiązkowa, to raczej tłumów na salkach nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Też popieram SLD w tej kwestii. Ech gdyby oni tylko jeszcze byli bardziej narodowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też popieram rozdział KK i państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teresa Brus
  • Teresa Brus
  • 01.09.2010 09:36

Popieram stanowisko SLD w sprawie religii i jej wyprowadzenia ze szkół.Jestem za całkowitym oddzieleniem KK od państwa. Brawo SLD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.