Facebook Google+ Twitter

SLD: Zarzuty wobec Blidy były zmanipulowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 13:02

Ryszard Kalisz powołując się chronologię prac prokuratorskich podkreśla, że w chwili wszczęcia postępowania przeciwko byłej posłance sojuszu nie było sformułowanego zarzutu pośrednictwa w wręczaniu łapówki.

SLD postawiło tezę w oparciu o dzisiejszą publikację w "Gazecie Wyborczej", że zarzut korupcyjny mógł być postawiony dopiero po śmierci Barbary Blidy. Ryszard Kalisz zapewnił, że komisja badająca sprawę śmierci Blidy zbada wątki poruszone w publikacji "GW".

Jego zdaniem istnieje możliwość, że faktycznie zarzuty, na mocy, których ABW weszło do domu Barbary Blidy, mogły być podrobione.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia zeznania byłego prokuratora rejonowego w Katowicach Jacka Krawczyka. Twierdzi on, że jego podpis pod postanowieniem o wszczęciu w 2006 roku śledztwa w sprawie Barbary Blidy został podrobiony.

Postanowienie zostało wystawione 3 marca 2006 roku i dotyczyło śledztwa w sprawie mafii węglowej. Wcześniej, jak przypomina gazeta, Jacek Krawczyk badał powiązania Barbary Kmiecik, zwanej szarą eminencją branży górniczej, z Barbarą Blidą i innymi politykami lewicy. Nie znalazł jednak dowodów na branie łapówek, w związku tym nie postawił zarzutów Blidzie. Potem do tej sprawy nie wracał, twierdząc, że nie ma zamiaru rozliczać lewicy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.