Facebook Google+ Twitter

SLD: zlikwidować IPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-24 16:35

SLD domaga się likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej. Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że pracuje nad odpowiednią ustawą i będzie chciał jak najszybciej złożyć ją do laski marszałkowskiej.

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że obecne zamieszanie wokół IPN to próba odwrócenia uwagi od trudnej sytuacji kraju. Polityk lewicy powiedział, że kłótnie na temat Instytutu są na rękę zarówno dla Prawa i Sprawiedliwości, które buduje swój autorytet na sprawach historycznych, jak i dla Platformy Obywatelskiej. W ten sposób odwraca ona oczy opinii publicznej od spowolnienia wzrostu gospodarczego i rosnących cen.

Posłanka SLD Anita Błochowiak powiedziała, że prezes IPN Janusz Kurtyka przyznał sobie w 2007 roku dwie nagrody roczne, każdą po 30 tysięcy złotych. Posłanka zaznaczyła, że zgodnie z ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej, jego szef nie powinien przyznawać sobie takich nagród. "Taki stan rzeczy jest dla nas nie do przyjęcia" - dodała Błochowiak. Zapowiedziała, ze w tej sytuacji SLD złoży wniosek o nieprzyjęcie sprawozdania budżetu IPN przez Komisję Finansów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.