Facebook Google+ Twitter

Śledczy: Malezyjski Boeing 777 nie spadł w południowej strefie Oceanu Indyjskiego

Śledczy poinformowali, że malezyjski samolot, który zaginął na początku marca, nie spadł w południowej strefie Oceanu Indyjskiego, gdzie odebrano sygnały, które zinterpretowano jako pochodzące z czarnych skrzynek maszyny.

 / Fot. By Laurent ERRERA from L'Union, France [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsAustralijskie centrum koordynujące poszukiwania boeinga (Joint Agency Coordination Centre JACC) wydało oświadczenie, w którym czytamy: "Możemy teraz stwierdzić, że ta strefa nie jest miejscem, w którym zakończył się lot MH370. JACC może poinformować, że podwodny robot nie wykrył żadnych śladów szczątków samolotu" - donosi tvn za PAP.

Zaginionego samolotu w głębinach Oceanu Indyjskiego poszukiwał dron Bluefin - 21. Po przeszukaniu obszaru 850 km kwadratowych, opuścił strefę.

Już w kwietniu podejrzewano, że odebrane sygnały były najprawdopodobniej emitowane przez inne źródło wytworzone przez człowieka, a nie przez czarne skrzynki zaginionej maszyny.

Akcja poszukiwawcza malezyjskiego samolotu jest największą tego typu operacją w historii lotnictwa. Jej organizatorzy rozszerzyli zasięg poszukiwań do 56 tys. km kwadratowych.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca. Samolot leciał z Kuala Lumpur do Pekinu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.