Facebook Google+ Twitter

"Śledzik" na Naszej Klasie już mobilny

Niecałe pół roku potrzebowała krakowska spółka Mobile Experts by wprowadzić mobilnego "Śledzika" dla telefonów komórkowych. Dziś ta funkcja dostępna jest już dla w wersji "Lajt" i "iPhone".

Pod koniec października w materiale "Czy Nasza Klasa będzie mobilna?" starałem się Państwu przybliżyć sytuację rozwoju portalu społecznościowego Nasza-Klasa.pl w wersji mobilnej. Wtedy jeszcze zapewnienia, dziś przerodziły się w konkretne już aplikacje.

Mobilna wersja lajt Śledzika

1. O nowym produkcie

11 lutego Nasza-Klasa oficjalnie zaprezentowała i udostępniła nam pierwszy mobilny produkt NK - wersję lajt Śledzika. Zespół, którym kieruje Adam Wesołowski, zajmuje się projektowaniem przenoszącym Śledzika do telefonów, podobnie jak to było w przypadku wdrożenia Śledzika na portal. - Mobilny Śledzik to był i jest projekt wyjątkowy, przede wszystkim dlatego, że nasz zespół producencki po raz pierwszy pracował nad rozwiązaniami mobilnymi. Było to też o tyle istotne, iż założyliśmy sobie, że przeniesienie Śledzika do komórek będzie pewnego rodzaju próbą generalną przed wtłoczeniem całego serwisu w telefony. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się specjalistom z firmy Mobile Experts, którzy ramię w ramię pracowali z nami nad tym, by Śledzik rzeczywiście mógł zacumować w komórkach - relacjonuje Wesołowski.

2. Gdzie i jak możemy zobaczyć wersję mobilną Śledzika?

- Wersja lajt to Śledzik poważnie odchudzony. Bez problemu powinna ona zadziałać na niemal wszystkich telefonach, bez względu na ich markę. Telefon musi mieć tylko wbudowaną przeglądarkę i trzeba znajdować się w zasięgu operatora, by swobodnie sprawdzać, co właśnie słychać u znajomych. Wersja lajt Śledzika momentalnie załaduje się w telefonie - mówi Jan Samołyk, specjalista ds PR.

3. Nowe opcje w mobilnych wersjach Śledzika

Oprócz obecnych rozwiązań, które możemy także spotkać na portalu, Śledzik oferuje nam m.in.: wysyłanie SMS-ów czy też dzwonienie do "śledzikowych" znajomych w trakcie przeglądania ich wpisów - Gdy któryś z kolegów zamieści na swoim śledzikowym profilu numer telefonu, bez konieczności przechodzenia do listy kontaktów w komórce, będzie można do niego zatelefonować lub wysłać SMS. Również nawigowanie po Śledziku w komórce wydaje się być jeszcze prostsze niż posługiwanie się nim na portalu, m.in. dlatego, że nie ma rozróżnienia na znajomych i osoby, które śledzisz - wyświetlają się jedynie Ci drudzy - relacjonuje Samołyk i dodaje: - Zatem do Śledzika można się wygodnie dostać dzięki telefonowi, wpisując w pasek jego przeglądarki adres: m.sledzik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trafia do klienta;) Ok, już zmieniam;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zmień tło reklamy na jakiś inny bo w cholerę razi w oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.