Facebook Google+ Twitter

Śledztwo przeciwko Engelkingowi zostało umorzone

Trwające ponad trzy lata śledztwo przeciwko Jerzemu Engelkingowi, byłemu zastępcy Zbigniewa Ziobry, zostało umorzone. Sprawa dotyczy słynnej konferencji multimedialnej pokazanej przez prokuratora.

Janusz Kaczmarek żąda odszkodowania i zadośćuczynienia za aferę gruntową / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_Kaczmarek.JPG Według informacji podawanej przez portal TVN24.pl Prokuratura Okregowa w Rzeszowie poinformowała, że nie znalazła "znamion czynu zabronionego" w postępowaniu Jerzego Engelkinga w omawianej sprawie.

Postępowanie w prokuraturze dotyczyło konferencji prasowej przeprowadzonej przez Engelkinga, na której ujawniono zapisy z podsłuchanych rozmów b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, b. szefa policji Konrada Kornatowskiego i ówczesnego szefa PZU Jaromira Netzla ze śledztwa o przeciek z akcji CBA w resorcie rolnictwa oraz taśmy wideo z pobytu Kaczmarka w hotelu Marriott.

Została obroniona teza, że zgodę na rozpowszechnienie wiadomości z postępowania przygotowawczego w formie ustnej wydała ówczesna Prokurator Okręgowa w Warszawie, Elżbieta Janicka, co - według prokuratury - było wystarczające.

Umorzono również sprawę poświadczenia nieprawdy przez prokurator Janicką. Chodzi o odręczny zapisek sporządzony przez nią na obwolucie akt podręcznych, gdzie wyrażała ona zgodę na ujawnienie materiału dowodowego ze śledztwa w trakcie konferencji prasowej. Prokurator podała dzień 31 sierpnia, podczas, gdy w rzeczywistości sporządzona została ona w dniu 30 października 2007 roku.

Odrębnym postępowaniem została objęta kwestia ujawnienia danych osobowych Kaczmarka i jego żony (jej imię, nazwisko, adres zamieszkania). Wyłączeniu do osobnego postępowania została również sprawa kierowania przez funkcjonariuszy publicznych gróźb pod adresem Netzla oraz przekroczenia uprawnień przy skierowaniu przeciw Kaczmarkowi, Kornatowskiemu i Netzlowi oraz Ryszardowi Krauze postępowania karnego, w związku z czym nastąpiło przeszukanie w ich domach oraz zatrzymanie i postawienie zarzutów - zdaniem prokuratury - bezzasadne.

Prokuratura już po raz drugi umorzyła śledztwo przeciwko Engelkingowi. Pierwszym razem od tej decyzji odwołał się Janusz Kaczmarek wraz z żoną. Sprawa została wtedy wznowiona. Niewiadomo czy od dzisiejszej decyzji Kaczmarek, który domaga się 5,5 mln odszkodowania za aferę gruntową, również się odwoła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Następne umorzone śledztwo.Pamietamy doskonale o jakie to zbrodnie oskarżany był PIS przez obecnego premiera i jego partie. Wykorzystano prokuraturę do walki politycznej przeciwko PIS-owi.Wszystkie zarzuty wyssane były z palca ale celowo i z premedytacją przedstawiane społeczeństwu aby wmówić jakich to zbrodni dopuścił się Pan Jarosław Kaczyński i PIS.Złe wrażenie i ocena pozostała w głowach prostego i nieświadomego wyborcy PO trzeba przyznać że maja doskonałych fachowców od prania mózgów.Cała manipulacja służyła jednemu celowi -przejecie władzy.

Ze zbrodni PIS-u pozostanie Afera Dorszowa za 6,50 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.