Facebook Google+ Twitter

Śledztwo smoleńskie. Prokuratorzy cywilni sprawdzą wojskowych

Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez niedopełnienie obowiązków przez prokuratorów wojskowych w sprawie smoleńskiej, złożył do prokuratury wojskowej pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, mecenas Piotr Pszczółkowski.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/CC 3.0Doniesienie w tej sprawie złożył we wrześniu br., pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, mecenas Piotr Pszczółkowski do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi sprawę katastrofy smoleńskiej. Jednak, dla zachowania bezstronności i uniknięcia zarzutów o brak obiektywizmu, Naczelna Prokuratura Wojskowa podjęła decyzję o przekazaniu śledztwa do poznańskiej WPO.

Rzecznik poznańskiej prokuratury wojskowej, ppłk Sławomir Schewe, powiedział dziś dziennikarzom, że z takiego samego powodu postanowiono o uczestnictwie w badaniu sprawy śledczego z prokuratury powszechnej. To ten prokurator prowadzi śledztwo. Także i tu powodem decyzji jest dbałość o zachowanie obiektywizmu w tej konkretnej i skomplikowanej sprawie. Obecnie zapoznaje się on, z aktami sprawy smoleńskiej, a to jest 600 tomów - podaje serwis dziennik.pl.

Jak tłumaczył rzecznik prokuratury wojskowej w rozmowie ze stacją RMF FM, po doniesieniu złożonym przez mecenasa, wszczęcie śledztwa było kwestią przepisów. Mówią one, że decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa w zgłoszonej sprawie, należy podjąć w okresie 30 dni od złożenia wniosku. Ponieważ zawiadomienie dotyczy trudnych zagadnień i należy przeanalizować ogromny materiał śledczy, prokuratura nie była w stanie w 30 dni zweryfikować treści tego zawiadomienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Roman- od samego początku nie było "cacy". I mam wrażenie, że nie będzie. Ci , którzy interesowali się katastrofą smoleńską od samego początku, wiedzą, że w poruszanej powyżej kwestii nie wszystko przebiegało tak jak powinno. Pisałam już o tym kilkanaście miesięcy temu. Mec. P. Pszczółkowski wie więcej niż przeciętny obywatel i liczę na to, że nareszcie zapanuje porządek tam gdzie go zabrakło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapisuję się do głosu w sprawie śledztwa w sprawie śledztwa...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że dobrze. Tyle tylko, że np. Pan Roman już dał sygnał, że jeżeli..., to...
Czyli, czy go kijem czy pałką - efekt ten sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie tak myślałem... Jak jest śledztwo, to są domniemania o nieuczciwości, a jakby go nie było to by były domniemania o nieuczciwości. (Tak dla odmiany...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.