Facebook Google+ Twitter

Śledztwo w sprawie byłej żony Pazury umorzone

Śledztwo w sprawie korupcji przeciw Weronice Marczuk, byłej żonie Cezarego Pazury, zostało umorzone z braku cech przestępstwa. Prokuratura podważa też legalność działań CBA wobec celebrytki.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Pazura_Weronika.jpg&filetimestamp=20071027172829Ruszyło też odrębne postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Informacje te przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Weronika Marczuk została zatrzymana 23 września 2009 roku. Śledztwo CBA w jej sprawie prowadził m. in. osławiony już agent Tomasz Kaczmarek (agent Tomek). Podejrzewano ją o powoływanie się na wpływy oraz żądanie i wzięcie łapówki za pośredniczenie w korzystnym rozstrzygnięciu procesu prywatyzacyjnego Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Łapówka miała opiewać na 450 tys. zł, z których miała ona przyjąć pierwszą transzę - 100 tys. zł. Groziło jej do 8 lat więzienia. Aktorka została wtedy zwolniona za kaucją wynoszącą 600 tys. zł.

Oskarżona tłumaczyła śledczym, że przyjęte pieniądze nie były łapówką, lecz należnym jej kancelarii wynagrodzeniem za obsługę prawną. Decyzja sądu w sprawie aktorki nie jest jeszcze prawomocna.

Wraz z Marczuk zatrzymano prezesa Wydawnictw Naukwo-Technicznych, Bogusława S. Jest on podejrzany o przyjęcie korzyści pieniężnych nie mniejszych niż 10 tys. euro w zamian za korzystną decyzję w sprawie prywatyzacji Wydawnictw. Jego śledztwo nie zostało umorzone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@Wala
Poziom frustracji zaiste godzien .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wala
  • Wala
  • 21.01.2011 18:00

I szczęście zapanowało na ziemi....Można w łapę dawać, można brać.Złodzieje, aferzyści, łapówkaże mogą czuć się bezpieczni. Uczciwi ludzie zaciskajcie pasa.Przygotujcie swoje pensyjki, swoje marne emeryturki - do was się dobierze rząd. Pazura ma się dobrze. Jaka uśmiechnięta.To za co było to aresztowanie? Chcieli Kaczyńscy zrobić trochę porządku. Ale niestety za dużo tego szajsu jest: oszustów,łapówkarzy, cwaniaków, złodziei itp. Pani Pazura chyba nie,za ładna,ładni są uczciwi, ale za co było to aresztowanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.