Facebook Google+ Twitter

Śledztwo w sprawie Olewnika zatacza szerokie kręgi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 22:26

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie trzech policjantów, którzy zajmowali się sprawą Krzysztofa Olewnika. Funkcjonariusze usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych podczas śledztwa w sprawie porwania i zamordowania biznesmena.

Remigiusz M., obecnie emerytowany oficer policji, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu i kierował grupą śledczą badającą sprawę Olewnika. Henryk S. i Maciej L. pełnili do niedzieli służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Dziś cały dzień byli przesłuchiwani w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Po zakończeniu składania przez nich zenań prokuratorzy podjęli decyzję o wystąpieniu do sądu w sprawie ich aresztowania na dwa miesiące - powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.

Zatrzymanym policjantom grozi kara więzienia do 5 lat. W tej sprawie możliwe są dalsze zatrzymania. Do jej prowadzenia powołano specjalny zespół złożony z czterech prokuratorów i ośmiu policjantów. Dzięki tak licznej grupie specjalistów, prokuratura ma nadzieję na szybkie wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej głośnej sprawy.

Do porwania Krzysztofa Olewnika, syna przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina pod Płockiem, doszło w październiku 2001 roku. W lipcu 2003 roku jego rodzina przekazała porywaczom 300 tysięcy euro okupu. Miesiąc po przekazaniu pieniędzy Krzysztof Olewnik został zamordowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.