Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9847 miejsce

Śledztwo w sprawie sprzedaży domu staruszków będzie kontynuowane

Państwo Adamczyk z Rząski od lat walczą w sądach o odzyskanie swojego majątku. Ich wielopokoleniowy dom został sprzedany za ich plecami. – W piątek 4 maja prokurator okręgowy po raz kolejny przychylił się do zażalenia Adamczyków i mojego odnośnie kontynuacji śledztwa – cieszy się Robert Trela ze Stowarzyszenia Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego w Krakowie.

Dom państwa Adamczyków / Fot. Archiwum Treli- Adamczykowie oczekują pomyślnego zakończenia swojej sprawy. Nie tracą nadziei - podkreśla Trela. O sprawie pisałam dwa tygodnie temu.

Państwo Adamczyk z Rząski od lat walczą w sądach o odzyskanie swojego majątku. Ich wielopokoleniowy dom został sprzedany za ich plecami. W wyniku niejednoznacznej interpretacji dokumentów, kupujący Małgorzata i Wiesław B., zamiast części domu, kupili całość i teraz roszczą sobie do niego prawo. Państwu Adamczykom zaoferowali w zamian służebność dożywotnią (staruszkowie mogą mieszkać w domu do śmierci, potem ich część zajmują nabywcy) bez ich wiedzy i zgody. Śledztwo zainicjowane przez Stowarzyszenie Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego w Krakowie trwa od 24 listopada 2004 r. Nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście Zachód.

Prokurator Halina Stolińska-Zawadzka raz próbowała umorzyć postępowanie. Niedawno chciała zrobić to po raz drugi, ale pokrzywdzeni Dorota i Jan Adamczyk wnieśli na decyzję zażalenie. Sprawa ich współwłasności ciągnie się w sądach od 11 lat. Toczy się również sprawa o rozgraniczenie przed Sądem Okręgowym w Krakowie Wydział II Cywilny Odwoławczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Adrian Boligłowa
  • Adrian Boligłowa
  • 26.10.2011 02:04

To się w głowie nie mieści, jak można tak postępować wobec dorobku życia starych ludzi, jak również nich samych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok (+) brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

SPROSTOWANIE: "Prokurator Halina Stolińska-Zawadzka DWUKROTNIE próbowała umorzyć postępowanie. Niedawno zrobiła to po raz TRZECI, ale pokrzywdzeni Dorota i Jan Adamczyk wnieśli na decyzję zażalenie."
- Jak się okazało skutecznie, gdyż Prokurator Okręgowy w Krakowie ponownie przychylił się co do dalszej kontynuacji postępowania przygotowawczego. Natomiast ciekawe czy Prokurator Stolińska - Zawadzka po raz CZWARTY umorzy postępowanie ?!
Robert Trela - prezes Stowarzyszenia Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Prokurator Halina Stolińska-Zawadzka raz próbowała umorzyć postępowanie.* - jak to rozumieć? Zaniedbanie, zmęczona była ciężką robotą, olewanie starych ludzi czy...? Jeśli to ostatnie, to z takim barachłem trzeba walczyć. Ale jak? Miejmy nadzieję, że nie tylko spraw. zwycięży, ale rownież dowiemy się, co stało się z sumieniem prokurator?

Komentarz został ukrytyrozwiń

czekam na dalsze wieści w tej sprawie Agnieszko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.