Facebook Google+ Twitter

Śledztwo ws. Jarosława Kaczyńskiego. Błaszczak: "To atak polityczny!"

Wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wszczęto śledztwo prokuratorskie. Chodzi o darowizny klubowe z lat 2010-2013. "To szukanie haków i atak polityczny" - twierdzi szef klubu Mariusz Błaszczak.

Sonda

Czy śledztwo ws. Kaczyńskiego to atak polityczny?

 / Fot. Wikimedia CommonsJarosława Kaczyńskiego otoczyły złe duchy. Czy to pomyłka, czy czas taki? Co za wredny kraj, co za straszny świat? Choć już jakiś czas jest cichy, nie występuje publicznie, nie atakuje i nie daje żadnych rad - musi się tłumaczyć za jakieś "szukane haki". Prokuratura warszawska wzięła go na tapetę, niby za zatajenie darowizny, w oświadczeniu majątkowym? Czy oddany poseł i działacz partyjny oraz doktor nauk prawnych może zrobić aż taki błąd, żeby ukryć coś przed fiskusem, bo nie chce płacić podatku? A już o nieuczciwość absolutnie nie należy podejrzewać, ani tym bardziej posądzać, prawego polityka prawicy.

Zobacz zdjęcie - Jarosław Kaczyński (© PAP/Jacek Turczyk) - polskatimes.pl.

Tak, czy inaczej - wszczęto wobec prezesa PiS - śledztwo prokuratorskie w sprawie oświadczeń majątkowych i to jeszcze w dodatku za darowizny klubowe, z lat 2010-2013. Wszczęcie śledztwa przez prokuraturę w sprawie oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego - to "szukanie haków" i "atak polityczny" - stwierdził w środę (26 czerwca), szef klubu parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak. Żadnej darowizny od klubu dla prezesa PiS nie było – przekonywał dziennikarzy.

Zobacz zdjęcie - Mariusz Błaszczak /K. Maj /Reporter) - interia.pl - Błaszczak twierdzi.

Faktycznie - prokuratura w Warszawie podjęła śledztwo w sprawie "nie ujawnienia w oświadczeniach majątkowych Jarosława Kaczyńskiego, ponad 400 tys. zł darowizny, od klubu parlamentarnego PiS, na koszty adwokackie". Potwierdziła to prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podstawą postępowania prokuratury jest art. 233 Kodeksu karnego, który przewiduje sankcje do 3 lat pozbawienia wolności wobec osoby, która "składając zeznanie, mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym, lub w innym postępowaniu, prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę", o czym donosi polskatimes.pl.

Oburzony Mariusz Błaszczak skomentował krótko - to "szukanie haków na lidera opozycji". "Będą jeszcze takie ataki. Jestem przekonany, że to nie ostatni. Wtedy, kiedy koalicja rządząca dołuje w sondażach, takie ataki będą" – zaznaczył, przewidując rozwój sytuacji.

Podkreślił stanowczo i jednoznacznie, że "żadnej darowizny dla Jarosława Kaczyńskiego nie było. Panowie, między innymi pan Rafał Rogalski, mieli podpisaną umowę z klubem parlamentarnym. Umowa dotyczyła podejmowania czynności prawnych związanych z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński jest posłem, płaci składkę na równi z innymi posłami. Z tych składek była finansowana działalność mecenasa Rogalskiego. Wszystko, co się w tej sprawie dzieje, to atak polityczny" - zaznaczył.

Pani prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała agencji PAP, o czym donosi serwis interia.pl, że wszczęte śledztwo dotyczy zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych prezesa PiS, z lat 2010-13. Poinformowała również, że w toku śledztwa na pewno będzie przesłuchany skarbnik PiS.

Zanim zapadła decyzja o śledztwie, w końcu maja br. prokuratura warszawska prowadziła rutynowe postępowanie sprawdzające, czy rozpocząć śledztwo w tej sprawie z zawiadomienia posła Cezarego Tomczyka z PO. Po analizie treści zawiadomienia i kontakcie z odpowiednim Urzędem Skarbowym postanowiono rozpocząć postępowanie śledcze.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwróciła się, m.in. do urzędu skarbowego z pytaniem, czy oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego z okresu lat 2010-2013, było sprawdzane. Urząd skarbowy odpowiedział, że takie postępowanie nie było prowadzone, ale będzie teraz wszczęte.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Nie ma dlanich litości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie podatki powyżej 10% to haracz tak jak w bibli jest napisane dziesięcina czyli dziesięć procent oddajemy na państwo resztę bierzemy dla siebie. Kto sie ze mna nie zgadza ??? Państwo musi być uczciwe z nami wtedy my możemy być uczciwi w stosunku do państwa inaczej nie ma mowy o żadnej sprawiedliwości ci którzy stoja na straży prawa okazali się zwykłyymi lichwiarzami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma wspólnego Nic :) jak bys czytał uważnie to byś wiedział że rozmawiam z kimś innym .Wszystko w temacie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to ma wspólnego z darowizną i podatkiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

w koncu 2000-2500zł to wielkie dzieło Donalda ,ktory chciał zrobić Irlandie którą pomylił z Madagaskarem i oczywiście tak jak Tusk chciał wszyscy rodacy wrócili do kraju z zagranicy ( po psa żonę i dzieci;) ja nie muszę chodzić do kabarety wystarczy że posłucham w telewizorni naszych polityków i jestem uchahany po pachy a wy jak :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej; "za 2000-2500zł potrafią utrzymać 4 osobową rodzinę " hahaha co za brednie piszesz jakoś żyją no chyba że wegetacje nazywasz życiem a to przepraszam bardzo nie wiedzialem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw się oficjalnie tym pochwalili w mediach, a teraz uważają że nie zapłacenie podatku od darowizny to atak polityczny. Dla tych ludzi nawet prośba o ustąpienie miejsca w autobusie będzie atakiem politycznym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście ,że nie od każdej Pani Barbaro .
Darowizna do 1000 zł nie jest objęta podatkiem .
Darowizna ponad 400 tys zł od klubu parlamentarnego na cele niezwiązane z działalnością partyjno - parlamentarną podlega opodatkowaniu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jarosław Prezes Profesor Sierota Smoleńska Kaczyńki chcąc być Prezydentem RP nie miał świadomości czynów swych, bo łykał prochy...
Dlaczego miałby mieć świadomość - która kasa jest z której kasy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to oczywiste "molestowanie polityczne" prezesa przez "układ" Niech no tylko prezes odzyska władzę, a ten gwałt/ nierząd/ zostanie srogo ukarany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.