Facebook Google+ Twitter

Slidepad odprawi „mysz” do lamusa?

W Szczecinie szykują małą rewolucje w sterowaniu komputerem. Skrzyżowanie "myszki" z denkiem od puszki po coli i kilka elektronicznych gadgetów ma zastąpić tradycyjne urządzenia wskazujące.

Slidepad w laptopie. / Fot. http://www.dencologic.home.plSlidepad to nazwa nowego urządzenia wskazującego, które zrodziło się w głowach polskich inżynierów ze Szczecina. Ma ono zastąpić tradycyjną myszkę komputerową, touchpad w laptopach oraz joystick w telefonach komórkowych. Jak wyjaśniają sami twórcy, o powodzeniu nowego wynalazku powinna zadecydować prostota obsługi, niezawodność oraz bardzo dobra skuteczność działania i wygoda obsługi w porównaniu z istniejącymi urządzeniami.

Polski wynalazek został opatentowany, a zarządzanie prawami do wynalazku powierzono spółce Denco Logic. W sierpniu rozpocznie się oferta prywatna akcji tej spółki, która ma służyć przede wszystkim zgromadzeniu środków finansowych służących pokryciu części inwestycyjnej projektu oraz wszelkich kosztów związanych z promocją i sprzedażą licencji.

Według danych spółki, prognozowane przychody ze sprzedaży licencji w 2009 r. ukształtują się na poziomie około 3 mln zł. Natomiast w 2010 r. prognozuje się ich wzrost do poziomu około 6 mln zł. Debiut na rynku NewConnect przewiduje się na jesień 2008 r.

Slidepad ma kosztować tyle, co mysz komputerowa. Czyli kilkadziesiąt złotych. Jego produkcja może się zacząć w półtora roku od sprzedaży pierwszej licencji. Można mieć nadzieje na pojawienie się tych urządzeń w sprzęcie komputerowym około 2010 roku.

Na podstawie http://www.dencologic.home.pl/showpage.php gdzie też dużo szczegółowych informacji technicznych oraz mony.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.