Facebook Google+ Twitter

Slim Cessna’s Auto Club na jedynym koncercie w Polsce

Miłośnicy mrocznej strony folku i jego dziwnych mutacji, połączonych z gothabilly i alternatywnym country, mogą być zachwyceni tą wiadomością: jedni ze starych wyjadaczy w gatunku przybywają 9 maja na koncert do Polski.

 / Fot. scacSlim Cessna's Auto Club to amerykańska formacja zajmująca się alternatywną, mroczną i bardzo specyficzną, charakterną muzyką. To
mieszanka wierzeń, krytyki, żartu i przewrotnej interpretacji południowoamerykańskiej kultury, muzyki country i bluesa, trochę przewrotnej psychodelii i gothabilly - najłatwiej byłoby w tych opisach przywołać 16 Horsepower albo Wovenhand, trochę bardziej znane grupy z tej charakterystycznej półki. David Edwards, lider tych dwóch zespołów, był z resztą w Slim Cessna's na początkach działania. Jest to więc zespół ważny, skupiający charyzmatyczne postaci parające się tymże stylem.
Slim Cessna istnieją od 1992 roku i w tych ponad dwóch dekadach niespiesznie nagrali pięć albumów - ostatni z nich, "Untitled", ujrzał światło dzienne w 2011 roku. Amerykańskie niezależne media natomiast opiewają ten zespół jako genialny koncertowo - do tego stopnia, że dystansuje on ponoć Nicka Cave'a.

Warto tę propozycję przemyśleć - jedyny, pierwszy w Polsce koncert zespołu odbędzie się 9 maja w Powiększeniu. Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 zł.
http://www.facebook.com/events/563466553666069/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.