Facebook Google+ Twitter

Ślimak, który wyznacza sens życia - recenzja książki

Powoli dociera do nas świadomość, że dobrze żyć, to znaczy blisko natury i innych ludzi. Warto wzbogacić swoją biblioteczkę o pozycję wydawnictwa Drzewo Babel - "Pochwałę powolności" Carla Honoré. Uwaga: przeczytanie jej może zmienić życie!

okładka książki / Fot. Foto z zasobów wydawnictwa"Śpiesz się powoli" to jedno z najczęściej słyszanych przeze mnie przysłów w dzieciństwie. Babcia wszystko robiła powoli, ale zawsze na czas i perfekcyjnie bezbłędnie. Była moim guru od organizacji.

W XXI wiek weszliśmy może z uśmiechem i nadzieją ale też z ... zadyszką. Na chroniczny brak czasu cierpi 99 proc. populacji cywilizowanego świata. Co więcej, każdy, kto staje nam na drodze, traktowany jest jak wróg. Dziecko, które chce z nami porysować "bazgroły". Starsza pani zaczepiająca nas w autobusie i mówiąca o "niczym". Ekspedientka w sklepie, która dopiero uczy się pracy "na kasie". Drogowcy, budujący drugą linię metra... Och, tak. Wrogów publicznych i prywatnych mamy mnóstwo, gdy patrzymy na świat przez pryzmat "przyśpieszenia".

Ale czy można inaczej? Skoro współczesny świat pędzi, to mamy zostać w tyle? A jeśli ktoś inny wykorzysta nasze "5 minut"? Przecież Michał Anioł, Leonardo Da Vinci czy Albert Einstein mieli tyle samo czasu, co każdy z nas, a osiągnęli dużo więcej. Więcej determinacji, mniej snu... Można też oczywiście zastanowić się nad zwiększeniem poziomu neuroprzekaźników mózgu, tak by lepiej wykorzystywać dobę. Kto był w kinie na Limitless (polski tytuł "Jestem Bogiem") LINK będzie wiedział o co chodzi. Tylko czy na tym właśnie ma polegać zmiana na lepsze?

Jeśli macie wątpliwości, a jednocześnie czujecie, że presja, której jesteście okładka książki / Fot. Foto z zasobów wydawnictwapoddani, wam nie odpowiada, to polecam książkę. Pozycję, która może odmienić życie albo tylko pozwolić się zastanowić nad sobą. Wydawnictwo Drzewo Babel przygotowuje bowiem książkę Carla Honoré, poświęconą tematowi filozofii powolności. "Pochwałę powolności", bo o niej tu mowa, „Glasgow Herald” nazwał "No logo swojej epoki" i jest to w mojej ocenie doskonałe porównanie.

Carl Honoré jest jednym z propagatorów i pionierów ruchu na rzecz spowolnienia - Slow Movement. W swojej książce poszukuje lekarstwa na chorobliwą szybkość, zaglądając do londyńskich warsztatów seksu tantrycznego, nowojorskich studiów ćwiczeń metodą SuperSlow, aż do Włoch, ojczyzny Slow Food i Slow Movement. Filozofia Powolności pokazana w sposób zajmujący i zabawny daje nam obraz życia pełnego, mądrego i satysfakcjonującego. Odnajdując przyjemności we wszystkim, co robimy, odzyskujemy kontrolę nad czasem....

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kontrolować czas? A może bardziej selektywnie wybierać? Bardzo ważny temat we współczesnym świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.