Facebook Google+ Twitter

Ślimak też ryba. Decyzja KE

Nie mięczak, lecz ryba. Pospolity ślimak winniczek został zaliczony do kategorii ryb lądowych. Na wniosek Francuzów zrobiła to Komisja Europejska.

 / Fot. Wojtek Kamiński /PAPKomisja Europejska zmieniła w dokumentach klasyfikację gatunkową ślimaka, bo dzięki temu Francuzi mogą dotować hodowle ślimaków, tak jak w pozostałych krajach dotuje się rybołówstwo. Zapis Komisji Europejskiej wpisuje się w szereg podobnych absurdów. Na przykład na wniosek Portugalii marchewkę zaliczono do owoców.

W Polsce pozyskiwaniem winniczków zajmuje się ok. 10 tysięcy osób. Wytrawni zbieracze potrafią w ciągu godziny zebrać nawet 15 kilogramów. W województwie pomorskim zezwolenia wydaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Źródło: Dziennik Bałtycki).

Gdy powiedziałem o tym wujkowi, który po 20 latach zjechał do Polski z RFN, najpierw przez 15 minut śmialiśmy się jak opętani, ale potem zaczęliśmy omawiać możliwe skutki takiej decyzji.
A więc po pierwsze hodowcy i zbieracze winniczków, będą musieli się zapisać do związków rybackich czy wędkarskich, po drugie chyba będzie obowiązywać ich karta wędkarska, a przy hodowli i zbieraniu winniczków stosowanie się do przepisów regulaminu wędkarstwa.

A jeżeli ślimak to ryba, to trzeba się jeszcze liczyć z tym, że z Brukseli mogą nadejść decyzje nakładające na zbieraczy ślimaków winniczków limity oraz ograniczenia, podobne do tych jakie nałożono na polskich rybaków łowiących dorsze. I tylko ślimakowi winniczkowi jest obojętne, czy jest rybą czy nie.

Biurokracja Unii Europejskiej stara się pobić wszelkie rekordy absurdów. I chociaż śmiejemy się z kuriozalnych decyzji Komisji Europejskiej, to niestety będą one prawem dla wszystkich krajów Unii. Silniejsze ekonomicznie kraje potrafią zawsze przeprowadzić w komisjach Europejskich swoje wnioski, chociażby najbardziej absurdalne, aby ratować interesy swoich gałęzi przemysłu czy gospodarki.

Gdyby Polska miała w Unii takie poparcie, to nie musielibyśmy pogrzebać przemysłu stoczniowego, nie musielibyśmy się bać o kary związane z emitowaniem dwutlenku węgla do atmosfery. Może więc nie śmiejmy się z kuriozalnych decyzji Komisji Europejskiej, tylko sami występujmy do Komisji Europejskiej z takimi samymi nawet absurdalnymi wnioskami aby ratować nasze dziedziny przemysłu czy gospodarki. Mogą Francuzi czy Portugalczycy, możemy i my.

A przy okazji, chciałbym się dowiedzieć, którzy z europosłów z Polski pracują za tak samo absurdalnie wysokie uposażenia w komisji, która wydała tę kuriozalną decyzję.


Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

A węgiel, też złoto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to słyszałem, bardzo smaczna ryba!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.02.2011 08:29

ciekawe kiedy z żyrafy zrobią dinozaura?, a z chińczyka marsjanina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciez to taki absurd ze słów brak. gdzie slimakowi do ryb... Zreszta co my tu debatujemy nad decyzjami na które nie mamy wpływu :( zróbmy cos kreatywnego i w uznaniu tej "wspaniałej" decyzjii nakrecmy film szczeki 666 z winniczkiem w roli głównej :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, czy winniczek jest rybą słono- czy słodkolądową?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze myślałem, że ślimak to ptak nielot...
Jeżeli jednak ryba,to być może należałoby od zbieraczy wymagać karty pływackiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I urzędnicy się dziwują czemu ludzie ich nie lubią .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pytanie jakie to ryby które są zwane "rybami lądowymi " , absurd goni absurd, Jak zawsze to co się dzije w komisji ue to paranoja . Aniu chyba każdy ślimak to według UE ryba :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ślimak, ślimak - pokaż rogi. Dam ci sera na pierogi.
- Sera już nie potrzebuję bo się nie kwalifikuję.
Jakiś durnie byli mili i w rybę mnie zamienili. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy teraz każdy ślimak to ryba, czy tylko winniczek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.