Facebook Google+ Twitter

Ślimaki rybami?

Najwyższe głowy Unii Europejskiej dumają nad pochodzeniem ślimaków! Kolejny absurd?

Unia Europejska ogłosiła, iż jeden z gatunków ślimaków - winniczek, jest rybą! Zaczęli od marchewek jako owoców... ciekawe czy niedługo melony nie staną się zwierzętami? Jak każdy Polak dobrze wie, ślimak jest mięczakiem. Więc dlaczego ku zdziwieniu zoologów Unia zaliczyła je do grona ryb?

Otóż stoi to w interesie pewnego dosyć znacznego państwa członkowskiego - Francji. Ta "kosmetyczna" zmiana otwiera francuskim rolnikom zajmującym się winniczkami drogę do dotacji... jako rybakom. Ciekawe czy do hodowli tych zwierząt nie będzie trzeba wyrabiać licencji rybackiej - głowi się świat dziennikarski.

Jednakże zastanawiające jest dlaczego tylko winniczki zostały uznane za ryby. Może nagle wyrosły im oskrzela? Prawdą jest, że nasi polscy hodowcy ślimaków, zajmujący się innymi gatunkami nie mają szans na dotacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karina K
  • Karina K
  • 25.01.2011 23:46

Rzeczywiscie slimak jako ryba brzmi zabawnie i absurdalnie, ale popierwsze NIEDOUCZONY DOMOROSŁY KRYTYKANCIE ryby mają skrzela nie oskrzela poza tym przeczytaj sobie A budowie slimaków to się dowiesz że ŚLIMAKI MAJĄ SKRZELA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.