Facebook Google+ Twitter

Słodkie Buntowniczki - rebeliantki pod choinkę

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-19 18:40

Sweet Rebel, czyli Słodkie Buntowniczki, to zespół, który może stać się sensacją muzyczną nadchodzącego roku. W jego skład wchodzą cztery atrakcyjne i niezwykle uzdolnione dziewczyny. O tym, jak porywająco tańczą i śpiewają, można się będzie przekonać już w najbliższą niedzielę (21 grudnia o godz. 17) podczas imprezy "Okaż serce" w Hali Sportowej.

 / Fot. Fot. Jarosław ZiarekTo debiut grupy, która zawiązała się na początku roku w wyniku castingu pod patronatem "Expressu Ilustrowanego".

Przypomnijmy, że w lutym przystąpiło do niego ponad stu kandydatów, z których wyłoniono skład łódzkiej supergrupy. Marian Lichtman i Sławek Macias, tworzący spółkę producencką, z wielu talentów musieli wybrać tylko te największe. Gdy uporali się z karkołomnym zadaniem, młodych artystów czekały miesiące ćwiczeń w Szkole Tańca Lilla House i w studiach nagrań, m.in. pod okiem aranżera i kompozytora Wojciecha Stępnika. W efekcie w Radiu Łódź zarejestrowano kilka przebojowych piosenek, m.in.: "Do bólu", "Ponad burzami dnia" i "Puls miasta". Wykonują je cztery bardzo utalentowane dziewczyny, które w przyszłym roku wystartują w eliminacjach do festiwali Eurowizji i piosenki polskiej w Opolu. Na przełomie marca i kwietnia ma ukazać się debiutancka płyta Sweet Rebel.

Łagodnie i rockowo


- Dziewczyny świetnie czują się wykonując ambitny pop z elementami rockowymi, np. z ostrymi gitarami. To nie jest plastikowy zespół, który działa przez jeden sezon i odchodzi w zapomnienie, tylko zbiór czterech indywidualności - mówi Sławek Macias. - W tej muzyce jest też trochę disco z lat 70., elementów latynoskich, reggae czy gospel. Pracujemy ze znakomitymi muzykami studyjnymi, mamy też grupę sześciu tancerzy choreografów, którzy ubarwią występy Sweet Rebel.

Co działo się z zespołem w ostatnich miesiącach? - Do pracy przystąpiliśmy we wrześniu, po wakacyjnej przerwie. Ze Sławkiem i Wojtkiem Stępnikiem przygotowywaliśmy nowe numery dla zespołu, a dziewczyny odbywały próby - opowiada Marian Lichtman.

- Mówiąc "dziewczyny" musimy wyjaśnić, że w Sweet Rebel doszło do dwóch zmian w stosunku do składu wyłonionego w castingu. Jedna z czterech dziewczyn zachorowała i niestety musiała się wycofać. Odszedł też jedyny mężczyzna w zespole, który miał inną wizję kariery. Zastąpiła go dziewczyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.