Facebook Google+ Twitter

Słoik sosu powodem napięcie na linii Gruzja - Armenia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-25 20:48

Pojawienie się na ormiańskich rynkach popularnego na Kaukazie sosu „adżika” produkowanego w Abchazji wywołało oburzenie Ministerstwa Gospodarki Gruzji.

Popularny na Kaukazie sos paprykowo - korzenny "adżika" / Fot. Wikimedia CommonsGruzja próbuje wyjaśnić w jaki sposób towar produkowany w Abchazji znalazł się na rynku ormiańskim. „Nie jest wykluczone, że towar ten jest przemycany i produkowany na terenie Armenii. Obecnie staramy się uzyskać pomoc od Ministerstwa Spraw Zagranicznych zanim przedstawione zostanie nasze oficjalne stanowisko” - powiedział jeden z gruzińskich ministrów.

Według jednego z rosyjskich portali informacyjnych jest to pierwszy przypadek gdy wyroby produkowane oficjalnie w Abchazji pojawiły się w Armenii. Po ogłoszeniu niepodległości przez Abchazję kraje te nie utrzymują oficjalnych stosunków dyplomatycznych. Erewan oficjalnie nie uznaje tej byłej gruzińskiej republiki.

W świetle prawa międzynarodowego Abchazja nadal jest częścią składową Gruzji. W wyniku wojny rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 roku republika ta ogłosiła niepodległość, którą uznała do tej pory tylko Rosja i Nikaragua.

Na podstawie: panorama.am

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.