Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21261 miejsce

Słomka: W Polsce rozpocznie teraz się era więźniów politycznych

Po 14 dniach wyszedł z aresztu Adam Słomka, były opozycjonista i działacz KPN. Trafił tam za uniemożliwienie odczytania wyroku w procesie autorów stanu wojennego. Zdaniem Słomki został osadzony w areszcie nielegalnie, w związku z czym ogłosił rozpoczęcie kampanii osób represjonowanych.

Adam Słomka / Fot. screenPo wyjściu z aresztu Adam Słomka skarżył się dziennikarzom tvn24.pl, że w areszcie został osadzony nielegalnie, gdyż takie osoby powinny przebywać w zakładzie karnym półotwartym. Odmówiono mu widzeń, a jedyną formą kontaktów ze światem była możliwość otrzymania korespondencji.
Słomka stwierdził również, że podczas jego aresztowania doszło do nieprawidłowości. Decyzja o osadzeniu w areszcie była nieprawomocna i zawierała inne dane personalne. Słomka skomentował ten fakt, iż jest to "karykatura wymiaru sprawiedliwości".
Adam Słomka twierdzi, że otrzymał tysiące listów z całego świata z poparciem i zachętą do prowadzenia kampanii na rzecz osądzenia sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy SB ze stanu wojennego. Słomka zapowiedział, że "Rozpocznie się teraz w Polsce era więźniów politycznych i zakończy się tym, że zbrodniarze komunistyczni i przestępcy z III RP trafią do więzienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.