Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8976 miejsce

Słońce dla Noemi

Noemi - trzyletnia dziewczynka z hipoplazmą nerwu wzrokowego. Są szanse na przywrócenie wzroku dziewczynce. Potrzebne jest 30 tysięcy dolarów żeby matka z małą pojechały do Chin na operację do kliniki w Qiungdao.

Mała Noemi / Fot. archiwumNoemi to wnuczka pana Lecha Kuroczyckiego ze Świebodzina, ma trzy lata i 3 miesiące. Dziewczynka urodziła się w Anglii, obecnie wraz z matka przebywa w Świebodzinie.

Noemi urodziła się z hipoplazją nerwu wzrokowego. Choroba zdiagnozowana została po 4 miesiącach i od tego czasu dziewczynka jest przez cały czas pod opieką lekarzy okulistów i neurologów. Jednak leczenie jakie można uzyskać w kraju jest w zasadzie bezowocne. Dziewczynka jest pod stałą kontrolą Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

-Obecnie Noemi ma 3 latka i 3 miesiące. Przez okres, od momentu zdiagnozowania do maja b.r. szukaliśmy pomocy medycznej na całym świecie. Szukaliśmy ośrodka, który byłby w stanie pomóc Noemi. Dokumenty medyczne były wysyłane do Rosji, Francji, Niemiec, Anglii, a także na Ukrainę i do USA - jednak nie otrzymaliśmy korzystnych dla Noemi odpowiedzi" – mówi dziadek dziecka.

W maju matka dziecka znalazła na stronie internetowej informację o klinice w Chinach, szybko skontaktowała się, przesłała dokumentację medyczną i specjaliści z kliniki w Qiungdao zakwalifikowali Noemi do zabiegów mających na celu polepszenia sprawności nerwu wzrokowego.

Pojawiła się szansa na przywrócenie wzroku dziewczynce.

Jedyną szansą, żeby trzyletnia Noemi zobaczyła swoich rodziców, swoje zabawki, po prostu świat, jest kosztowne leczenie w Chinach. Koszt 30 dniowego pobytu i leczenia wyniesie około 30 tysięcy dolarów . Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił jakiej kolwiek pomocy. Fundacja TVN i Polsat również, bo zgodnie z ich regulaminem, mogą pomagać wyłącznie w przypadku zabiegów wykonywanych w polskich szpitalach.

Pomoc zadeklarowała kielecka Fundacja Vive Serce Dzieciom.

Im szybciej zostanie podjęte leczenie, tym lepiej. Osoby, które chciałyby pomóc trzyletniej Noemi mogą wpłacać dowolne kwoty na konto podane na stronach prasy.

27 kwietnia 2010 w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze,odbędzie się koncert charytatywny dla Noemi. Zamiast biletu wstępu płytka z piosenką dla Noemi. W koncercie udział zapowiedzieli Felicjan Andrzejczak, Maciej Wróblewski, Ania Szklarz, Bożena Pomykała i inni. Planowane już są koncerty w Gorzowie Wielkopolskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Noemi wróciła z leczenia w Chinach, czeka ją jeszcze tam powrót na dalsze leczenie.
W sierpniu dziewczynka będzie miała 5 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby wszystko się spełniło.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 14.05.2011 16:27

Czepialski wie ,że dzieciom trzeba pomagać , i sam chętnie grosza rzuca , tylko takich dzieci w otoczeniu czepialskiego są setki , a kasa mała , dobrze ,ze rodzina jest tak zapobiegliwa i walczy o to dziecko , nie każdy ma takie możliwości i znajomości , są dzieci biedne w małych wioseczkach, o których świat zapomniał.Uszanowanie dla Pani Pani Doroto , za to co Pani robi , niby niewiele , ale zawsze wykrzyczy Pani prośbę o pomoc i w artykule i w komentarzach do artykułu.Podziwiam determinację.Całuję rączki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słońce dla Noemi. http://www.zachod.pl/2011/05/w-twojej-sprawie-12-05-2011-slonce-dla-noemi-2/
Posłuchaj reportażu o chorej dziewczynce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Noemi gdzieś swym małym serce marzy,
że kiedyś zdoła przejść,
pokonać świetlny mrok...

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Słońce dla Noemi"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Felicjan Andrzejczak, Maciej Wróblewski, Ania Szklarz i Bożena Pomykała nagrali płytę z piosenką " Słońce dla Noeni".
Każdy kto przyjdzie na koncert stanie sie jej właścicielem, zamiast tradycyjnego biletu wstępu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prośmy, prośmy ,
niech na ziemi
świeci słońce dla Noemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubuszanie dla Noemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.