Facebook Google+ Twitter

Słońce nie śpi i daje o sobie znać!

Szóstego marca wieczorem na słońcu zanotowano najsilniejszą burzę od pięciu lat. Od dziś do jutra do Ziemi docierać będzie wiatr słoneczny. Cząsteczki wdzierać się będą w atmosferę z prędkością nawet do 6,44 mln km/h.

Naukowcy uspokajają, że erupcja na Słońcu nie powinna przynieść żadnych poważniejszych awarii. Jedynymi odczuwalnymi skutkami owego wiatru może być uszkodzenie łączności satelitarnej i przerwy w dostawie energii elektrycznej, zawieźć nas może również system GPS. Osoby, które są podatne na zmiany pogodowe i natężenia pola elektrycznego, nie powinny wykonywać żadnych męczących prac fizycznych.

W związku z dużą prędkością uderzenia cząsteczek w ziemię, będzie można zobaczyć zorze polarne. Najlepiej widoczne będą w środkowej Azji. Do takich widoków oraz licznych awarii łączności telekomunikacyjnej i dostaw prądu elektrycznego należy się przyzwyczaić, gdyżSłońce jest w fazie wzmożonej aktywności. Wg cyklu słońce „budzi” się co jedenaście lat i daje o sobie znać. Szczyt swoich możliwości „ognista kula” osiągnie w 2013 roku. Naukowcy uspokajają, że cykl ten jest całkowicie normalny.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.