Facebook Google+ Twitter

„Słoneczne” wakacje

Pod hasłem „Baw się razem z nami” Libiąskie Centrum Kultury zorganizowało 24 lipca na placu Słonecznym plenerową imprezę dla dzieci.

Imprezy na libiąskim Placu Słonecznym cieszą się sporym zainteresowaniem najmłodszych / Fot. Paweł SalawaSpotkanie obfitowało w konkurencje sprawnościowe, a także konkursy o charakterze artystycznym. Imprezę rozpoczęli najmłodsi, rzucając kostką na kolorowej planszy z ponumerowanymi doniczkami, pod którą kryły się słodycze. Długa kolejka dzieci ustawiła się do konkursu łowienia kolorowych rybek za pomocą magnesu. W następnych konkurencjach głównymi rekwizytami były gniotki. Najpierw rywalizowano w konkursie rzucania nimi do czterech hula-hop, a potem w zbieraniu ich do kolorowych doniczek. Dzieci zagrały też w popularną grę planszową „Chińczyk”, która w warunkach plenerowych dzięki kreatywności instruktorów LCK została zmaksymalizowana.

Dwuosobowe zespoły wzięły udział w turnieju unihokeja. Drużynową konkurencją było też napełnianie piaskiem rur z dziurami. Część zespołu musiała zatykać palcami dziury w napełnianym przedmiocie, a druga napełniała go piaskiem transportowanym w plastikowych kubeczkach. Odbyły się jeszcze konkursy rzucania kostką i zbierania odpowiednio ponumerowanych doniczek. Wśród konkursów artystycznych dzieci najpierw malowały kolorową kredą, a najodważniejsi wzięli udział w konkursie śpiewania. Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali wykonania piosenek znanych z przedszkoli czy programów telewizyjnych. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Dagmara Janic za piosenkę „My jagódki”, a wyróżnienie przyznano Juli Jarczyk, która zaśpiewała piosenkę „Rolnik sam w dolinie”. Starsze dzieci uczestniczyły w konkursie karaoke, w którym najlepsi wykonali piosenki z repertuaru grupy Feel. Zwyciężył Piotr Nowotarski („Jest już ciemno”), a wyróżnienie przyznano duetowi Laura Dziedzic – Natalia Mertin („Jak anioła głos”).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.