Facebook Google+ Twitter

Słonica wskazała zwycięzcę pierwszego meczu ME!

W środę w południe, w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, słonica Citta typowała zwycięzcę meczu Polska-Grecja.

33-letnia słonica imieniem Citta, mieszkanka krakowskiego ZOO, już raz udowodniła, że ma zdolności przewidywania. Tuż przed finałem Ligi Mistrzów, trafnie, w przeciwieństwie do swoich sąsiadów - osłów i papug, wytypowała jako zwycięzcę Chelsea.

Dzisiaj w południe Citta po raz kolejny typowała zwycięzcę, tym razem w meczu otwarcia, pomiędzy Polsk a Grecją. Mając na uwadze poprzedni sukces słonicy, możemy spać spokojnie - według Citty zwycięstwo w meczu odniesie polska reprezentacja.

Citta została zwabiona przed barierki, na których pracownicy ZOO ułożyli 3 melony. Przed nimi wbito tabliczki, opisane odpowiednio - "Polska", "Remis" i "Grecja". Chwila niepewności i... słonica zabrała się za melona leżącego najbliżej tabliczki z "Polską".

Jak powiedział kierownik sekcji małp i ptaków, współorganizator typowania Jerzy Piróg, Citta trenowała kilka razy typowanie, z różnymi owocami. Jak podkreślił, za każdym razem wybierała inny, więc istniała obawa, że dzisiaj nie wybierze tego, który miał zwiastować wygraną naszych Orzełków.

Z relacji pracowników krakowskiego ZOO wynika, że słonicy nie przeszkadza wzmożone zainteresowanie mediów i zwiedzających. Z chęcią demonstruje swoje cyrkowe uzdolnienia, oraz pozuje przed obiektywami.

Miejmy nadzieję, że tym razem, podobnie jak w przypadku typowania zwycięzcy Ligi Mistrzów, okaże się, że Citta ma "nosa"... a raczej "trąbę" do futbolowych wyników.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.