Facebook Google+ Twitter

Słowa gó...zik warte

Młody człowiek po maturze może zrobić wszystko, a przynajmniej myśli, że może wszystko. Jednak przede wszystkim, młody człowiek po maturze ma głupie pomysły – taki wniosek wysnułam z koleżanką podczas trzygodzinnej podróży pociągiem.

Każdy ma w życiu jakiś głupi pomysł, a moim głupim pomysłem pomaturalnym były studia pod znakiem socjologii. Szczęśliwie, uniwerek mnie nie chciał. Teraz nie wyobrażam sobie siebie jako pani socjolog, ale wtedy wiadomość o niezakwalifikowaniu na listę studentów zaowocowała trzydniową regularną rozpaczą z płaczem i zgrzytaniem zębów.

Planem awaryjnym były studia dziennikarskie (w końcu Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna coś z socjologii ma). Piękna perspektywa - piątki na dyplomie ukończenia studiów, jakaś praktyka i podbój rynku medialnego. A co! Ale życie weryfikuje młodzieńcze mrzonki. Pierwsza konfrontacja z zawodowcami na uczelni: "To bardzo trudna robota, wymagająca dużo czasu i poświęcenia życia prywatnego". Druga konfrontacja na praktykach: "Nie udzielam wypowiedzi dziennikarzom, bo ostatnio moje słowa zostały wypaczone". Wizja bycia Kubą Wojewódzkim w spódnicy trochę się rozmyła, ale nie można poddać się tak łatwo, trzeba iść dalej.

I jak po zimie przychodzi wiosna, a po niedzieli poniedziałek, tak po pierwszym stopniu studiów przyszła kolej na magisterkę. Przecież żurnalista to brzmi dumnie. Nigdy nie ciągnęło mnie aż tak mocno do telewizji, ale za to prasa, słowo pisane, to przecież mój żywioł. "Telewizorem muchy się nie zabije, a zwiniętą gazetą jak najbardziej" - mawiał na zajęciach redaktor Niczyperowicz. Skoro już jestem przy wątku animalistycznym, muszę opisać taki obrazek, na który trafiłam idąc bulwarem Dunikowskiego. Pan i pies. Pies robi na trawniku. Pan mu podkłada… gazetę… „Wyborczą”. Ech...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tiaaa, jakos damy rade ;p np. internet (komputer) muchy nie zabije, a pod psa pupę też raczej go nie podłożysz :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.