Facebook Google+ Twitter

Słowa papieża Franciszka źle interpretowane? Watykan walczy z dziennikarzem

Watykan walczy z założycielem dziennika "La Repubblica" Eugenio Scalfarim, który interpretuje słowa papieża Franciszka w budzący wątpliwości sposób. Włoski dziennikarz stwierdził m.in. że biskup Rzymu "zniósł grzech".

Papież Franciszek / Fot. EPA/ETTORE FERRARI89-letni dziennikarz najpierw wymieniał listy z papieżem Franciszkiem, a następnie przeprowadził z nim wywiad, który w październiku opublikowała "La Repubblica". Jak informuje wyborcza.pl, w niedzielę Scalfari zamieścił z kolei komentarz "Rewolucja Franciszka. Zniósł grzech". Tytuł tekstu tłumaczy tym, że papież Franciszek "identyfikuje Boga z miłością, miłosierdziem i przebaczeniem". Według dziennikarza następnym krokiem może być "zniesienie Piekła".

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi dementuje doniesienia Scalfariego i tłumaczy, że "papież często mówi o grzechu, o sytuacji nas, grzeszników". Według niego po zlikwidowaniu grzechu, nie mogłoby być mowy o miłosierdziu.

Włoski dziennikarz ma na pieńku z władzami Watykanu. Najpierw w 2009 roku nazwał papieża Benedykta XVI "przeciętnym teologiem sprawiającym, że opłakuje się jego poprzedników", a następnie w wywiadzie z papieżem Franciszkiem przypisał mu słowa "dwór to trąd papiestwa". Scalfariemu zarzuca się, że manipuluje słowami głowy Kościoła i przypisuje mu wypowiedzi, które nie miały miejsca. Założyciel dziennika "La Repubblica" dolał oliwy do ognia przyznając się, że wywiadu z papieżem Franciszkiem nie nagrywał i całą rozmowę... odtworzył z pamięci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.