Facebook Google+ Twitter

Słowaccy przewoźnicy strajkują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 13:27

Rozszerza się strajk przewoźników na Słowacji. Ich protesty objęły już kilka dużych miast i przejść granicznych.

Przewoźnicy domagają się zmniejszenia ilości płatnych odcinków dróg i wprowadzenia myta dopiero od połowy roku. 20 słowackich TIR-ów zablokowało jeden pas ruchu na przejściu granicznym z Polską w Trstenej na Oravie. Protest poparli niektórzy kierowcy polskich ciężarówek. Z kolei właściciele samochodów osobowych, którzy przejeżdżają obok strajkujących, trąbią klaksonami na znak poparcia.

Ciężarówki blokują też drogę 66 z Brezna przed wjazdem do Bańskiej Bystrzycy. Kolumna stoi przed Rużomberkiem od strony Liptovskiego Mikulasza. 100 TIR-ów blokuje wyjazd z Preszova do Vranova nad Toplou i Bardejova. Ciężarówki stoją również na obwodnicy Koszyc. Kierowcy zablokowali jeden pas ruchu w centrum Trnavy.

Policja wypisuje uczestnikom strajku mandaty w wysokości 50 euro i odbiera im prawa jazdy. Kierowcy są jednak zdeterminowani. Deklarują, że będą strajkować tak długo, aż ich żądania zostaną spełnione.

Wieczorem zamierzają podjąć nową formę protestu. Będą blokować ruch przejeżdżając wolno w kolumnach w Bratysławie, Preszovie, Novych Zamkach, Szali, Zylinie, Trenczynie. Trnavie, Bańskiej Bystrzycy, Puchovie i Koszycach.

Rząd premiera Roberta Fico nadal odmawia negocjacji ze strajkującymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.